Поблизу Жовкви на Львівщині дослідили поселення епохи енеоліту та ранньозалізного віку

649
Фото: РАС
Фото: РАС

Неподалік міста Жовква на Львівщині розпочали археологічні розкопки. Їх проводять науковці Рятівної археологічної служби в межах проєкту реконструкції дороги Т-14-25 на ділянці між Жовквою та Кам’янка-Бузькою. Про це пише РАС

Ще у 2019 році, на етапі проєктування, наші працівники провели розвідку на відрізку автодороги протяжністю 25,5 км та зафіксували вісім об’єктів археології – переважно давні поселення і місцезнаходження матеріалів. За датуваннями вони належать до різних епох – від енеоліту і до княжої доби.

З виявлених об’єктів два поселення розташовані в місцях запланованих робіт під час реконструкції автодороги. На цих ділянках запланували розкопки, натомість в охоронній зоні шести інших – нагляд під час земляних робіт.

Фото: ZAXID.NET
Фото: ZAXID.NET

Археологічні дослідження, як і будівельні роботи, поділені на два роки – 2020 та 2021. Цьогоріч науковці Рятівної археологічної служби вивчили поселення епохи енеоліту та ранньозалізного віку Сопошин-2. Серед знайдених артефактів – фрагменти ліпного посуду та крем’яні вироби. Вдалось також зафіксувати об’єкти і знахідки, які датуються ХVІІІ – ХІХ ст. і можуть бути пов’язані з невеликим, нині полишеним, хутором в урочищі «Боднарова».

Спостереження за земляними роботами провели на ділянках реконструкції автодороги неподалік від чотирьох об’єктів археології – поселень доби бронзи і ранньозалізного віку Сопошин-1, Блищиводи-4, Блищиводи-5 та Блищиводи-6. Тут виявили незначну кількість матеріалів, очевидно, з периферії давніх поселень.

А вже наступного року наші фахівці готуються до масштабніших розкопок. Їх проведуть на поселенні ранньозалізного віку Воля-Жовтанецька-1, яке розташоване на розвилці автодоріг Зіболки – Батятичі – Дальнич. Окрім цього, в охоронній зоні двох об’єктів археології біля с. Зіболки буде забезпечено археологічний нагляд.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.