Півсотні авторів та близько 1000 ляльок зібрались на фестиваль «Етно’лялька 2017» (відео)

707
Півсотні авторів та близько 1000 ляльок зібрались на фестиваль «Етно’лялька 2017»

В середу, 5 квітня 2017 року, відбулось відкриття дев’ятого фестивалю «Ляльковий світ», який розгорнувся у залах Львівського Палацу мистецтв (вул. Коперника, 17). Півсотні авторів з усієї України та їхня тисяча ляльок відтворюють атмосферу дитинства, невідомого сучасному поколінню. Серед експонатів виставки – колекційні ляльки, вбрані у автентичні плахти і вишиванки. Вартість найдорожчого подарунка з минулого – кілька десятків тисяч гривень.

Учасниці фестивалю «Етно’лялька 2017»
Учасниці фестивалю «Етно’лялька 2017»

З 2009 року фестиваль «Ляльковий світ» знайомить  львів’ян  та гостей міста  з  дивним  світом  людської фантазії, з світом авторської ляльки. З 2011 року  окремо презентується  проект Етно’ляльки, основою котрого стали  традиційні народні ляльки мотанки в авторських інтерпретаціях та баченнях.

Організатор фестивалю «Етно’лялька 2017» Ірина Сорокіна
Організатор фестивалю «Етно’лялька 2017» Ірина Сорокіна

Вже традиційно   кількість учасників близько  півсотні авторів з різних регіонів України (Харків, Кривий Ріг, Київ, Тернопіль…) Художники презентують  притаманне  їм  розуміння народних традицій та символіки, використовують переважно традиційні  матеріали : тканину, дерево, глину.

Старовинні українські рушники, які стали багатим тлом і доповненням для авторських ляльок фестивалю «Ляльковий світ», куратор дійства Ірина Сорокіна не перший рік визбирує по всіх усюдах. Разом із тканими веретами та старими валізами вони сьогодні дозволяють їй переконливо засвідчити, що за час існування фестиваль, зокрема його етноскладова, надбав гідний реквізит, який не соромно виставляти.

Супровідні проекти, що вже стали традицією лялькових фестивалів цього року презентують художниці  з Луцька та зі Львова. Цікаво те, що будь-яку іграшку можна придбати. Як і те, що фестиваль – теж уже традиційно – передбачив низку майстер-класів. Зокрема, у найближчі вихідні у рамках експозиції усіх охочих вчитимуть петриківського розпису.

Наталка СТУДНЯ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.