Пасаж Міколяша – історія та перспективи (відео)

3010
Пасаж Міколяжа
Пасаж Міколяжа

В неділю, 22 жовтня 2017 року, в приміщенні кав’ярні-галереї “Штука” (вул. Котлярська, 8) відбулася лекція-презентації Ірини Котлобулатової “Пасаж Міколяша – історія та перспективи”.

Знаний львовознавець Ірина Котлобулатова запропонувала присутнім огляд історії розвитку Пасажу Міколяша на основі історичних світлин та листівок, а також архівних креслень Івана Левинського та Альфреда Захарєвича.

Лекція-презентації Ірини Котлобулатової "Пасаж Міколяша - історія та перспективи"
Лекція-презентації Ірини Котлобулатової “Пасаж Міколяша – історія та перспективи”

Разом з нею про таємниці архітектурних особливостей Пасажу Міколяша розповідав професор Ігор Жук. А відбувалася ця чудова подія з ініціативи Музею Івана Левинького  та Музею Сецесії .

Андрій Іонов
Андрій Іонов

На зустріч прийшов також власник кондитерської-аптеки Міколяша “Під золотою зіркою”, громадський діяч Андрій Іонов, в найближчих планах якого відбудувати Пасаж Міколяша на його історичному місці.  Щоправда в пана Андрія своє бачення на те як має виглядати відбудований пасаж.

Пасаж Міколяша, робота Генрика Міколяша, 1906 рік
Пасаж Міколяша, робота Генрика Міколяша, 1906 рік

Пасаж Міколяша – наскрізний прохід між вулицями Коперника та Крутою (тепер – М. Вороного) з торговою галереєю, накритою ажурною заскленою металевою конструкцією довжиною 120 метрів і шириною 18 метрів. Пасаж був одним з перших сецесійних об’єктів у Львові , споруджений у 1898-1900 роках.

Загальна площа пасажу становила 5750 квадратних метрів. У пасажі Міколяша були два кінотеатри, ресторан Орловського, кав’ярня Гугета, магазини порцеляни, солодощів, квітів, фотосалон. Ввечері пасаж сяяв ілюмінацією, взимку опалювався.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.