Пасаж Міколяша – історія та перспективи (відео)

2864
Пасаж Міколяжа
Пасаж Міколяжа

В неділю, 22 жовтня 2017 року, в приміщенні кав’ярні-галереї “Штука” (вул. Котлярська, 8) відбулася лекція-презентації Ірини Котлобулатової “Пасаж Міколяша – історія та перспективи”.

Знаний львовознавець Ірина Котлобулатова запропонувала присутнім огляд історії розвитку Пасажу Міколяша на основі історичних світлин та листівок, а також архівних креслень Івана Левинського та Альфреда Захарєвича.

Лекція-презентації Ірини Котлобулатової "Пасаж Міколяша - історія та перспективи"
Лекція-презентації Ірини Котлобулатової “Пасаж Міколяша – історія та перспективи”

Разом з нею про таємниці архітектурних особливостей Пасажу Міколяша розповідав професор Ігор Жук. А відбувалася ця чудова подія з ініціативи Музею Івана Левинького  та Музею Сецесії .

Андрій Іонов
Андрій Іонов

На зустріч прийшов також власник кондитерської-аптеки Міколяша “Під золотою зіркою”, громадський діяч Андрій Іонов, в найближчих планах якого відбудувати Пасаж Міколяша на його історичному місці.  Щоправда в пана Андрія своє бачення на те як має виглядати відбудований пасаж.

Пасаж Міколяша, робота Генрика Міколяша, 1906 рік
Пасаж Міколяша, робота Генрика Міколяша, 1906 рік

Пасаж Міколяша – наскрізний прохід між вулицями Коперника та Крутою (тепер – М. Вороного) з торговою галереєю, накритою ажурною заскленою металевою конструкцією довжиною 120 метрів і шириною 18 метрів. Пасаж був одним з перших сецесійних об’єктів у Львові , споруджений у 1898-1900 роках.

Загальна площа пасажу становила 5750 квадратних метрів. У пасажі Міколяша були два кінотеатри, ресторан Орловського, кав’ярня Гугета, магазини порцеляни, солодощів, квітів, фотосалон. Ввечері пасаж сяяв ілюмінацією, взимку опалювався.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.