Пам’ятник Іванові Франку у Львові

6970
Пам'ятник Івану Франку у Львові

 

Пам’ятник видатному українському письменнику Івану Франку споруджено у Львові в 1964 р., знаходиться він в нижній частині парку ім. І. Франка, обличчям до  університету, який також носить його ім’я.

Пам'ятник Івану Франку у ЛьвовіКолектив  авторів складався з відомих львівських скульпторів Дмитра Крвавича, Еммануїла Миська, Якова, Василя Одрехівського при участі архітектора Андрія Шуляра.

Пам'ятник Івану Франку у ЛьвовіПам'ятник Івану Франку у Львові на площі перед університетомПам'ятник Івану Франку у Львові на площі перед університетом

Вперше ідея спорудження пам’ятника Франкові була висловлена ще в 1945 р., 4 квітня 1945 р. навіть була видана Постанова Ради Народних комісарів УРСР і ЦК КП(б)У “Про збудування у місті Львові пам’ятників Тарасу Григоровичу Шевченку та Івану Яковичу Франку”; місцем спорудження пам’ятника Франку відразу був обраний парк ім. І. Франка, перед Львівським університетом. Через високу суму кошторису (586 000 карбованців) спорудження було відкладено на невизначений термін.

Пам'ятник Івану Франку у Львові на площі перед університетомПам’ятний знак на місці майбутнього монумента заклали 29 червня 1956 р. згідно з рішенням виконкому Львівської обласної ради депутатів трудящих. Повністю проект був реалізований у 1964 р.

Пам'ятник Івану Франку у Львові на площі перед університетомПам'ятник Івану Франку у Львові на площі перед університетомПам'ятник Івану Франку у Львові на площі перед університетом

Позиції фахівців та львівської громади щодо мистецьких якостей дещо розділилися, до того ж майже відразу виникли технічні проблеми, які вдалося вирішити. З часом пам’ятник Івану Франку став невід’ємною частиною міського середовища.

Пам'ятник Івану Франку у Львові на площі перед університетом


Реклама в блозі: Настирливе бажання орендувати новий автомобіль? Чесний автобазар Івано-Франківськ. Взяти в кредит авто FORD.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.