Оркестр INSO-Львів публікує записи українських композиторів (відео)

186
Академічний симфонічний оркестр «INSO-Львів
Академічний симфонічний оркестр «INSO-Львів

У новому концертному сезоні Академічний симфонічний оркестр INSO-Lviv Львівської національної філармонії продовжує популяризувати творчість українських композиторів.

Під час першого концерту 14 вересня оркестр представить музику Левка Колодуба. Відомий автор минулого століття створив низку творів, що постали із фольклорних мотивів. Серед них — Українська карпатська рапсодія для симфонічного оркестру, що здивує публіку несподіваними контрастами, унікальним карпатським колоритом та нестримною святковою атмосферою.

Минулоріч результатом праці колективу стала серія онлайн-публікацій відеозаписів маловідомих та прем’єрних творів композиторів ХХ-ХХІ століть — Миколи Колесси, Станіслава Людкевича, Євгена Оркіна, Олександра Родіна та інших. До виконання композицій  долучились знані у Європі диригенти: Олександр Гордон, Даля Стасевська та Роман Кресленко.

Відео вже отримали тисячі переглядів та схвальні відгуки на YouTube-каналі оркестру, серед підписників якого понад 1,5 тисячі меломанів. Деякі записи були зроблені під час премʼєрних виконань. Розповідаємо про кілька останніх релізів INSO-Львів, що відтепер доступні для прослуховування.

Запис виконання твору Олександра Родіна «Святий Боже» був зроблений на концерті «Передчуття», що відбувся на фестивалі «Віртуози». Диригував програмою Олександр Гордон. Твір для симфонічного оркестру був написаний у квітні 2022 року в Києві під сирени повітряної тривоги та вибухи ворожих ракет. Перебуваючи у небезпеці, композитора переймав особливий біль за малу батьківщину, проте зізнається — страху не відчував, лише жагу до світла. За словами автора, «»Святий Боже» — також твір про світло, бо саме воно стає єдиною зброєю проти темряви в руках митця».

На початку червня 2024 оркестр також втілив премʼєрне виконання Симфонії № 7 «Високий замок» Євгена Оркіна — твору, замовленого колективом, що також постає особливою практикою в Україні. У відео сучасний композитор Євген Оркін у Симфонії № 7 запрошує слухачів у мандрівку своїми спогадами про Львів, у якому він народився і проводив канікули. «Пошуки музичної історії, пошуки відголосків минулого та сучасного, а також передчуття і майбутнього були для мене орієнтиром в роботі над Сьомою симфонією, яку я присвячую рідному для мене місту», — розповів автор.

Ще однією сучасною композицією, замовленою оркестром, стала  «Lux aeterna» для струнного квартету та струнного оркестру Богдани Фроляк. Її творчість — це пошук нових стежок в українській музиці від її сакрального першопочатку, відлуння народних пісень рідного Прикарпаття до наднових композиторських експериментів.

Разом з диригентом Романом Кресленком в лютому 2024 року оркестр виконав та записав твір львів’янина Станіслава Людкевича. Симфонічна поема «Наші гори» стала частиною програми «Підтримка», яку оркестр створив, щоб напередодні другої річниці війни підтримати слухачів музичними спогадами про Карпати та повернути мистецьким творам справжні імена, відкриваючи правдиві сторінки української історії.

Нагадаємо, у серпні 2024 оркестр спільно з Джошуа Беллом та Далею Стасевською записав диск музики українського митця Томаса де Гартманна, що став одним із кращих альбомів 2024 року за версією The Times.

Ольга МАКСИМ’ЯК

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.