«Образ Святого Духа в іконописі» – унікальна виставка в палаці Потоцьких

1419
«Образ Святого Духа в іконописі» - унікальна виставка в палаці Потоцьких

З нагоди святкування 320-річного ювілею заснування римсько-католицької парафії Зіслання Святого Духа у Кристинополі-Червонограді в Червоноградській філії Львівського музею історії релігії (палац Потоцьких) відкрилися виставка «Образ Святого Духа в іконописі» (з фондів ЧфЛМІР).

На виставці «Образ Святого Духа в іконописі» експонуються 28 творів сакрального мистецтва XVII-XXI ст. Це – ікони, скульптура, хоругви, царські врата, на яких зображений Святий Дух та події, що з ним пов’язані.

Червоноградська філія Львівського музею історії релігії (палац Потоцьких)
Червоноградська філія
Львівського музею історії релігії (палац Потоцьких)

Святий Дух – богословський термін, що означає в християнстві одну з трьох іпостасей Святої Трійці поряд із Богом Отцем і Богом-Сином. Він є виконавцем волі Бога-Отця і Його Сина. Бог Дух Святий всюдиприсущий, все наповнює і є запорукою Божої науки Церкви. У Єванглії Спаситель промовляє апостолам так: «Коли ж прийде Він, Дух істини, то наставить вас на всяку істину. Утішник же, Дух Святий, котрого пошле Отець в ім’я Моє навчить вас всьому і нагадає вам усе, що Я казав вам» (Іоан 16.12, 14.26).

Святий Дух в іконописі зображається у вигляді білого голуба в сюжетах Святої Трійці, Хрещення Ісуса Христа, Благовіщення Пресвятої Богородиці. Друга іпостась Святого Духа – це вогненні язики, які зійшли на апостолів в день Пятидесятниці.

Оглянути унікальну експозицію виставки можна в Червоноградській філії Львівського музею історії релігії (палац Потоцьких) до кінця листопада.

Галина ГРИНИК
Завідувач Червоноградській філії Львівського музею історії релігії

Червоноградська філія
Львівського музею історії релігії (палац Потоцьких)
80102,  м. Червоноград Львівської обл., вул. Пушкіна, 10
Тел. (03249) 3 90 35, 3 97 43
e-mail: palac_potockyh@bigmir.net


НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.