«Обличчя передової», або в Сєвєродонецьку відкрилася фотовиставка львів’янина (відео)

454
Відкриття фотовиставки Тараса Греня «Обличчя передової»
Відкриття фотовиставки Тараса Греня «Обличчя передової»

Фотовиставка «Обличчя передової», присвячена 5-річчю від початку антитерористичної операції, відкрилася в Сєвєродонецьку в четвер, 11 квітня 2019 року. Ініціаторами виступили Луганська обласна державна адміністрація та командування Об’єднаних сил.

Відкрили експозицію заступник голови облдержадміністрації Юрій Клименко та автор фотографій – старший офіцер мобільної прес-групи ОТУ «Північ» полковник Тарас Грень.

«Основна мета виставки – показати жителям області та всій Україні, на передовій країну боронять різні люди, – зауважив Юрій Клименко. –На фотографіях зображені військові різного віку, чоловіки та жінки, які до 2014 року працювали у мирних професіях – хтось був хліборобом, хтось лікарем, вчителем. Але об’єднала їх усіх війна. Вони об’єдналися, щоб захистити Україну, її територіальну цілісність та суверенітет».

Відкриття фотовиставки Тараса Греня «Обличчя передової»
Відкриття фотовиставки Тараса Греня «Обличчя передової»

Тарас Грень – військовий журналіст, який вже понад 10 ротацій провів на Сході. Основне місце його служби – Західний регіональний медіацентр Міністерства оборони України.

Фото, що представлені на виставці, він зробив під час перебування у зоні проведення АТО/ООС у період з 2014 по 2019 роки. На кожному знімку – військовослужбовці, які протистоять ворогу на передових позиціях оборони України у Луганській та Донецькій областях.

За словами автора, основана ідея фотовиставки – показати справжні, людяні обличчя захисників. Це своєрідна відповідь на ворожу інформаційну пропаганду, що зображає українських військовослужбовців «карателями».

Відкриття фотовиставки Тараса Греня «Обличчя передової»
Відкриття фотовиставки Тараса Греня «Обличчя передової»

«Ми ведемо війну, але лише захищаємо свою країну. Ми не злі, у нас немає істеричної агресії. Я хочу, щоб усі побачили, що захисники України – це люди з чистими та світлими очима, відкритими обличчями. Вони залишаються людьми у будь-якій ситуації, – пояснив Тарас Грень. – Увесь світ повинен знати, що українці – який би нам не створювали негативний імідж – це згуртована нація. Ми єдині, незалежно від регіону проживання, мови спілкування, професії або статі».

За кожною фотографією – окрема історія її створення, а також історія самого героя, що відбивається в блиску очей, закарбована у зморшках мужніх облич героїв. «Фронт не терпить випадкових людей. Бойові дії – це своєрідний фільтр. Туди потрапляють різні люди, хтось приходить заробити грошей, але чим ближче до передової, тим чистіше душею там люди. Там усе по-іншому», – наголосив автор.

Виставка представлена на першому поверсі облдержадміністрації, а згодом буде експонуватися у закладах освіти по всій області.

Ольга ДОВГАНИК

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.