Незабаром стартує фестиваль партнерства і солідарності – Міжнародний проєкт “Музика в старому Львові та Кракові”

670
Незабаром стартує фестиваль партнерства і солідарності - Міжнародний проєкт "Музика в старому Львові та Кракові"

Цьогорічний Міжнародний фестивальний проєкт “Музика в старому Львові та Кракові” буде ювілейним – десятим і триватиме з 15 до 31 серпня. 

Вперше фестиваль “Музика в старому Львові” стартував у серпні 2014 року в партнерстві з відомим та авторитетним в світових, зокрема європейських музичних колах, польським фестивалем з півстолітньою історією “Музика в старому Кракові”. Вже десять років всупереч непростим обставинам (2014 – рік вторгнення росії; 2019-22 роки – пандемії Covid-19; 2022-23 – повномаштабна війна в Україні) фестиваль обʼєднує не просто міста – він обʼєднує народи.

Ідея одночасного проведення фестивалю у Кракові та Львові належить Народному артистові України, засновнику Академічного камерного оркестру “Віртуози Львова” Сергію Бурку. Цю ідею з ентузіазмом підтримали засновник і директор Краківського фестивалю Станіслав Галонський та видатний український диригент, народний артист України, лауреат Національної премії Т. Шевченка професор Юрій Луців.

Незмінним генеральним партнером фестивалю є АТ “Кредобанк”, а також Львівська національна філармонія ім.М.Скорика, Генеральне консульство Республіки Польща у Львові, Львівська міська рада.

Дуже особливою є формула, яка була закладена в основі концепції фестивалю. Йдеться про виконання видатними (знаними) солістами та колективами високої класики та шедеврів світової музики в храмах, історичних та пам’ятних місцях, ознайомлення з особливою атмосферою історико-архітектурних пам’яток європейської культури та історії Львова і Кракова, доступність. Ці речі стали визначальним чинником майбутнього успіху фестивалю, еліксиром духовного збагачення, релаксації меломанів та любителів класичної музики, гостей міст та вимушених переселенців.

Постійними учасниками Львівського і Краківського фестивалів стали камерний оркестр “Віртуози Львова” (керівник Сергій Бурко), камерний хор “Глорія” (керівник  Володимир Сивохіп), “Collegium Zieleński”, “Krolewski Rorantysci” (керівник  Станіслав Галонський). Неодноразово в фестивальних концертах брав участь Маріупольський камерний оркестр “Ренесанс” (керівник Василь Крячок). Також учасниками є симфонічний оркестр Краківської Бетховенської Академії (диригент Тадеуш Стругала), Івано-Франківський та Рівненський камерні оркестри,   Белфастський філармонічний хор, Галицький камерний хор, Ельжбета Стефанська (клавесин, Краків), Наталя Свириденко (клавесин, Київ), скрипалі: Богдана Півненко, Євген Кострицький, Лідія Шутко, Остап Шутко, альтисти: Валентина Пришляк, Андрій Савич, органісти: Олена Мацелюх, Роман Перуцький (Польща), Владислав Шиманський (Польща), Петер Плани (Чехія), Гейл Арчер (США), Оксана Рапіта (фортепіано), Андрій Карпяк (флейта), Лукаш Длугощ (флейта, Краків), солісти – Маріанна Лаба, Софія Соловій, Наталія Дитюк, квартет «Дудаліс», Софія Іванова (музикознавець) та багато інших відомих музикантів.

Окрім унікальності та духовної місії, проєкт також має багато досягнень. Зокрема,  у межах фестивалю у Львові та Кракові відбулася прем’єра опери Дмитра Бортнянського “Сокіл” (керівник Наталя Свириденко), реалізовано багато цікавих та ексклюзивних проєктів: “Органна майстерня Яна Слівінського”, “Нова квадромузична система”, “Музика в княжому Львові”, “Музична історія Львова” (брати Доплери, Кароль Ліпінський), “Три  Моцарти”, “Кавова кантата” та низка інших.

Прграма Міжнародного фестивального проєкту "Музика в старому Львові та Кракові"
Прграма Міжнародного фестивального проєкту “Музика в старому Львові та Кракові”

За ці роки фестиваль став невід’ємною  складовою культурного Львова,  очікуваною мистецькою подією у Львові та Кракові.

Концерти X. Міжнародного фестивального проєкту “Музика в старому Львові ” в партнерстві з польським фестивалем “Музика в старому Кракові” (15-31 серпня 2023 року): 

15.08, вівторок
Відкриття фестивалю
Палац Потоцьких Львівської національної галереї мистецтв (вул. М. Коперніка, 15)
“Світочі своєї епохи”
Марта Кузій (фортепіано)
У програмі твори Фрiдеріка Шопена та Кароля  Шимановського.

18.08, п’ятниця
Музей історії релігії (пл. Музейна,1)
“Генії поза часом”
Олена Мацелюх (орган)
У програмі твори видатних європейських композиторів-класиків.

20.08, неділя
Гарнізонний храм св.апостолів Петра і Павла (вул. Театральна, 11)
“Вшановуємо пам’ять героїв”
Октет тромбоністів Луганського академічного симфонічного оркестру (керівник – Ігор Шаповалов).
У програмі твори європейських та українських композиторів.

23.08, середа
м.Краків, Костел єзуїтів
“Дню Незалежності України та польсько-української Солідарності присвячується”
Академічний камерний оркестр “Віртуози  Львова”
Диригент – Сергій Бурко
Солісти:
Олег Созанський (бандура)
Андрій Карпяк (флейта)
У програмі твори українських та польських композиторів М.Березовського, Д.Бортнянського, Г.М.Гурецького, В. Лютославського, В.Камінського, Є.Станковича, З.Алмаші, В.Кіляра.

26.08, субота
Львівська національна філармонія ім.М.Скорика
“Solidarität mit der Ukraine!” / “Солідарні з Україною!”
Бйорн О’Віде (орган, Німеччина)
“Фантастичні органні токати”

27.08, неділя
Львівська національна філармонія ім.М.Скорика
“Романтичні експресії серенад”
Андрій Бендум (флейта)
Ірина Берчук (фортепіано)
У програмі:  Л.ван Бетховен. Серенада для флейти ре мажор, тв. 41

Ольга МАКСИМ’ЯК

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.