Нечуваної форми рукави та купелеві костюми із милою новинкою, або тенденції літньої моди 1930 року у Львові

850
Модні фасони літа 1930 року

Уже традиційно на початку сезону ми розповідаємо нашим читачам, що ж колись носили наші бабусі. Які фасони та стилі були популярними 90 років тому. Cьогодні ж пропонуємо познайомитися із моделями, які були модним влітку 1930  року.

Як завжди на допомогу у цьому питанні нам приходить журнал для плекання домашньої культури «Нова Хата. Пропоновані публікації, що висвітлюють питання моди, були надруковані у 6-8 числах журналу за червень-серпень 1930 року (публікації подаються оригінальними).

Модні фасони літа 1930 року
Модні фасони літа 1930 року

Міркування про моду

Сейчас має мода два лиця, одно довге, друге коротке, одно старе, друге молоде. Старе тільки у значінню старомодне, яка з рюшами та волянтами воскресло до життя.

Як в уліях шумить у всіх магазинах, як пчоли від квітки до квітки перебігають і жінки від сукні до сукні. Нове життя почалося і  склепи стали подібні до великих теплярень, де зацвили найкращі матеріяли.

Чого то не видумується, щоби тільки приподобатися жінці-клієнтці.

Модні фасони літа 1930 року
Модні фасони літа 1930 року

Як на конкурсі краси видається, що той модель, що якраз перед очима найкращий, та при близших оглядинах бачимо, що кождий модель є у своїм роді досконалий. Усі вони мають вправді родинну схожість, але кождий з них є інакший і ориґінальний. Найбільшою його прикметою, яка подобається клієнці, бо зі співпраці кравця і клієнтки повстає мода.

Ціла суть у тім, щоби модель відповідав типови жінки і вона у нім подобалася тому, кому хоче подобатися. Дуже часто цілком скромна суконка з дешевого матеріялу робить далеко лучше вражіння, як дорогий модель з першорядного маґазину.

Модні фасони літа 1930 року
Модні фасони літа 1930 року

Молоде лице моди – це спортова сукня з tweed-у або Jersey, гладенько ушита, але педантично викінчена.

Друге, старе лице моди – це довгі сукні з тафту, Crepe de Chine, Marocaine, Georgette ушиті на взір суконь зі старих портретів.

Яке маємо заняти становище супроти цеї наглядної крізи в моді? На це питання можна тільки так відповісти: Про моду не диспутується її принимається такою яка є!

Вакації

Липень – це місяць радости й натхнення; природа вбирається в ярке квіття, а сонце купає її в свойому сяйві. Мода пишно розцілася й показує все , о зберігала досі в тайні, дожидаючи соняшних днів.

Модні фасони літа 1930 року
Модні фасони літа 1930 року

Сукні стали воздушні й прозорі, а легкі хвости, воляни й пелеринки надають жінці вигляд стрункого птаха. Сукні продовжилися ще більше, так що жіноча сильветка видовжена й ґраціозна.

Шовкові костюми цього року грають велику ролю. Матеріял дуже ріжнородний  – тафта, Crepe de Chine, Crepe marocaine, гладкі чи взористі, часто в кліточку чи пепітку. Інколи взір  шовку наслідує tweed-у. Окрім цього носитимуть костюми полотняні в пастелевих красках, рожеві, блакитні, жовті, зелені, фіолетні, які придають жінці молодечого вигляду.  Це вбрання доповняють полотняні капелюхи.

Модні фасони літа 1930 року
Модні фасони літа 1930 року

В подробицях мода, як звичайно, химерна. Комірці шовкових суконь добирає з білого батисту чи опалю, прикрашених мережкою. Любується в кокардах та стрічках, якими прикрашує сукні на взір давних портретів.

А рукави прийняли, наперекір усім сподіванням, нові, нечувані форми. Довгий рукав зникає, скорочується, досягає ліктя,  а то й прикриває лише рамена. Тому й доповнюють його півдовгими рукавичками, але ця дорога й негіґієнічна мода  не знаходить богато приклонників.

Для літнього побуту прегарно надаються практичні гладкі суконки з сирого шовку, шантунґу й футляру.

Модні фасони літа 1930 року
Модні фасони літа 1930 року

Купелеві костюми найшли тепер милу новинку, – плісовану спідничку, яка пристібається поверх штанят. На пляжу надягається спідничку, до купелі скидається її. На переді костюма видніється яркими буквами монограма власнички.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.