Не стало відомої краєзнавиці Львівщини Адріяни Огорчак

464
Адріяна Огорчак
Вчора, 10 березня 2024 р. відійшла у Вічність Адріяна Огорчак – відомий краєзнавець Львівщини, дослідниця галицьких родоводів, керівник секції родоводу Товариства “Просвіта”, працівник Центру «Паломник» при Фонді св. Володимира, при якому організувала курси екскурсоводів, активістка Львівської обласної організації Національної спілки краєзнавців України. Про це на своїй сторінці повідомила Роксоляна Мисько-Пасічник.
Адріяна Огорчак (онука історика Мирона Кордуби) народилася 24 травня 1937 в Збаражі на Тернопільщині в родині відомого громадського діяча, доктора медицини Тараса Білинського. Після трагічної загибелі Тараса Білинського (його закатували енкаведисти) родина виїхала зі Збаража і згодом переїхала до Львова, де Адріяна здобувала освіту.
Закінчила машинобудівний факультет Львівської політехніки, після закінчення вишу працювала на Сільмаші, у Проектному інститут ДІПРОСПЕЦАВТОТРАНС (керівник групи проектантів). З 1980-х почала викладацьку діяльність у Технікумі промислової автоматики, працювала заступником директора технікуму з виховної роботи.
Турбота про молодь, виховання нового покоління українців в роки Незалежності України виявили винятковий організаторський талант Адріяни Огорчак.
У 1997 році при Фонді св. Володимира був започаткований проєкт «Літні виховні оздоровчі табори». Керівником і організатором таборів була пані Адріяна Огорчак. Табори, що розташовувалися біля Крехівського монастиря. діяли до 2010 року і залишилися радісним спогадом в серцях молоді на все життя.
Адріяна Огорчак була організатор численних конференції, присвячених родоводам, матеріали яких систематично виходили друком.
Багато львівських інституцій отримали від пані Адріяни безцінні родинні реліквії, що знайомлять з історією української культури і науки Галичини.
Пам’ять про п. Адріяну Огорчак залишиться у її працях, у серцях її вдячних учнів, однодумців і колег. Царство Небесне! Вічная пам’ять! Щирі співчуття родині!
Парастас відбудеться в понеділок, 11 березня о 20.00 в Каплиці на вул. Пекарській.
Чин похорону – у вівторок, 12 березня об 11.00 в Каплиці на вул. Пекарській.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.