Не стало Сергія Проскурні – режисера, який відкривав театральну Україну світу

547
Сергій Проскурня

На 63-му році життя помер український театральний режисер та продюсер Сергій Проскурня. Про це пише BBC NEWS Україна.

“Це був не просто режисер, видатний культурний діяч, філософ. Я його називав наш Драматург, – написав колишній міністр культури Євген Нищук у Facebook. – Величезна втрата для мене, для усіх нас, пишу про тебе у минулому часі і не вірю. Розривається серце від болю”.

“Сергій Проскурня пішов у інші світи. Ніжне серце, турботливе, живе, вигадливе, творче, закохане, – написала також письменниця Лариса Денисенко. – Люблю тебе, Маестро, поговори там зі Стусом, з усіма важливими для тебе людьми, прощавай, друже”.

Лідер гурту “Океан Ельзи” та політик Святослав Вакарчук у соцмережах зазначив, що Проскурня був одним з тих, хто “творив автентичну і разом з тим сучасну Україну”.

Сергій Проскурня

Сергій Проскурня – народився у Львові, згодом родина переїхала до Черкас. Спершу він пов’язував своє життя з музикою, навіть закінчив музичне училище.

Але активно цікавився театральним життям і навіть намагався вступити на акторські відділення у Москві. Особливо захоплювався російським режисером Анатолієм Ефросом.

Згодом працював вчителем, служив в армії і аж після цього нарешті вступив до Київського державного інституту театрального мистецтва імені Івана Карпенка-Карого (нині Київський національний університет) на акторсько-режисерський курс.

А вже у 1983 році Проскурню запросили режисером до академічного драматичного театру імені Івана Франка у Києві.

У 1987 році свою дипломну виставу “Чайка” він створив разом з актрисою Адою Роговцевою, де дебютував також Остап Ступка.

На початку 90-х брав активну участь у “революції на граніті”, був палким прихильником незалежності України.

Проскурня організовував театральні фестивалі, радіовистави, театральні обміни з кращими театрами Західної Європи, працював з відомими театральними фестивалями по всьому світу. Ставив вистави у театрах Львова, Києва, Одеси та Черкас.

Впродовж п’яти років з 2008 року організовував державні паради та концерти до Дня незалежності України.

Лауреат премій Національної спілки театральних діячів України “Експеримент” (2001) та імені Сергія Данченка (2017).

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.