Не стало 94-річного ветерана дивізії «Галичина»

491
Іван Мамчур
Іван Мамчур
У військовому госпіталі у Винниках помер ветеран дивізії «Галичина» Іван Мамчур. Про це сьогодні, 17 жовтня, повідомив заступник голови Галицького братства вояків дивізії «Галичина» Ігор Іваньков, інформує Форпост.

17 травня цього року Івану Мамчуру виповнилось 94 роки. Останніми днями він перебував на лікуванні у шпиталі. Усіх небайдужих просили здати кров для ветерана.

Іван Мамчур був членом ОУН (псевдо «Вільховий»), ветераном дивізії «Галичина», багатолітнім в’язнем таборів ГУЛАГу, учасником Кенгірського повстання та головою Галицького братства вояків дивізії «Галичина».

Ветеран дивізії «Галичина» Іван Мамчур народився у 1925 році у с. Рокитне на Львівщині у сім’ї воїна. Його батько пройшов фронт Першої світової. Згодом воював в УГА та потрапив до польського полону. Життя йому врятувала мати – ціною власного.

Був членом юнацтва ОУН, потім членом ОУН. Псевдо «Вільховий». Служив у дивізії «Галичина», проходив вишкіл у австрійському таборі «Мальта». Пройшов старшинський вишкіл, навчався артилерійській та радіосправам. Був арештований НКВС після повернення до Львова і засуджений на 10 років ув’язнення.

Частину терміну відбув на Півночі у Медвежєгорських таборах, згодом перебував у «Тюрмі н Лонцького», у Бригідках, у катівні Золочівського замку, а згодом у Кенгірських таборах ГУЛАГу. Після звільнення 1945 року продовжив навчання у Москві, в Україну повернувся 1960 року.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.