“Настрої” Ірини Данилів-Флінти запанували в “Штуці”

404
Кав’ярня-галерея “Штука”
Кав’ярня-галерея “Штука”

З першого березня 2023 року в кав’ярні-галереї “Штука” (вул. Котлярська, 8) експонується виставка живопису Ірини Данилів-Флінти під назвою “Настрої”.

Експозиція передає внутрішні імпульси, враження від пережитого, а в деяких – інтуїтивні візії напередодні повномасштабної війни і впродовж важкого року. Певні композиції як колористично, так і змістовно свідчать про настрої, які вирували в душі, в деяких пробивалось світло надії і сподівання добра, спокою і миру.

Робота з виставки Ірини Данилів-Флінти"Настрої"
Робота з виставки Ірини Данилів-Флінти”Настрої”

“Виставка про те, що настрій є перемінний, але всі ми живемо надією, що ця весна принесе нам перелом в цій, м’яко кажучи, несправедливій ситуації.

Роботи, представлені на виставці, створені впродовж останнього року. Я їх називаю «воєнні роботи». Їх є набагато більше, бо були пориви до роботи, як своєрідний порятунок . Щось дарувалося, щоб продавалося на аукціонах, щоб допомогти Збройним Силам України.

Робота з виставки Ірини Данилів-Флінти"Настрої"
Робота з виставки Ірини Данилів-Флінти”Настрої”

Минулого року, 14 лютого, я відкрила виставку в галереї «Меланка арт» і вона протривала тиждень – почалася війна. І якраз напередодні цих трагічних днів, абсолютно несвідомо, я сіла малювати. Мене потягнуло до пензля і я не змогла з цим нічого зробити. Автоматично у мене пішли роботи з якимось багряним забарвленням. Я зробила їх цілу серію, а на наступний день уже було не до того. Пройшло місяців два, я повернулася до цих робіт  і бачу колорит, який я практично не використовую. Це було якесь бурхливе зарево, щось повністю інтуїтивне. І це стало поштовхом до того, що я знов почала малювати”, – розповідає Ірина Данилів-Флінта.

Всі роботи, представлені на виставці, виконані акриловими фарбами на картоні. Не зовсім звична техніка для Ірини.

Робота з виставки Ірини Данилів-Флінти"Настрої"
Робота з виставки Ірини Данилів-Флінти”Настрої”

“Я собі облюбувала, можливо пробну, стежину. Почала працювати на картонах акрилом. Два роки тому у мене була серія робіт на полотні. Я мала виставку «Малярство» в Національному музеї, де була представлена досить велика серія. Серед них були такі перші спроби і вони мені якось  лягли на душу.

І перебуваючи у вузькому, закритому середовищі мені підійшов саме цей, невеличкий формат, камерний. Але в ньому можна передати ті імпульси, які з тебе виходять. Можна досить швидко зобразити свої почуття і емоції. Тому матеріал у мене вже був напрацьований, я його навіть уже потрошки доводила до виставкового характеру. Таким чином організувався цей виставковий проект,” – каже мисткиня.

Ірина Данилів-Флінта
Ірина Данилів-Флінта

Ірина Данилів-Флінта — мисткиня художнього текстилю, та станкового малярства, член Спілки Художників України, заслужений художник України. В її творчому доробку декоративні панно в техніці розпису на тканині, гладкоткані та об‘ємні гобелени, експериментальні орнаментально-декоративні та абстрактні композиції, а також камерні лірико-філософські твори в пастельному малярстві. Була учасницею багатьох текстильних виставок, бієнале, симпозіумів, має нагороди і відзнаки, персональні виставки.В продовж останніх років активно працює в малярстві акрилом. В своїх нових творах відтворює інтуїтивні імпульси і візії, настрої і враження, застосовує виражальні засоби та структурні прийоми посередництвом абстрактних кольорових площин, лінійних фактур, досягає співгармонії думок та експериментальних знахідок

Робота з виставки Ірини Данилів-Флінти"Настрої"
Робота з виставки Ірини Данилів-Флінти”Настрої”

Своїми вчителями вважає Надію Дзюбей (Лащук), Ігоря Боднара, Олега Мінька, Марту Токар і Зеновія Флінту. Працює на кафедрі академічного живопису, провадить активну виставкову і наукову діяльність в царині популяризації творчого доробку знаного митця Зеновія Флінти, видає буклети, каталоги, організовує виставкові проекти.

Експозицію виставки живопису Ірини Данилів-Флінти під назвою “Настрої” можна оглянути в кав’ярні-галереї “Штука” (вул. Котлярська, 8) до кінця місяця.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.