“Найважче на сцені зіграти любов” – Богдан Козак (відео)

1204
"Найважче на сцені зіграти любов" - Богдан Козак

Вже незабаром, 27 Листопада 2015 року  в Національному академічному українському драматичному театрі імені Марії Заньковецької відбудеться творчий вечір народного артиста України, Лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка Богдана Козака.

А в четвер 19 листопада Богдан Козак зустрівся з представниками медіа і розповів про своє творче життя, про те, як прийшов до театру, про цікавих людей, з якими довелося зустрітися за свої, без кількох днів, 75 років, та про ролі, які довелося зіграти.

Народний артист України, Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Богдан Козак та завідувач літературною частиною театру Мирослава Оверчук на прес-конференції
Народний артист України, Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Богдан Козак та завідувач літературною частиною театру Мирослава Оверчук на прес-конференції

А останніх таки було чимало. У творчому доробку актора – біля 150 ролей класичного й сучасного, українського та зарубіжного репертуару. Серед них: Хлистов («Марія Заньковецька» І. Рябокляча), Задорожний(«Украдене щастя» І. Франка), Богун («Богдан Хмельницький» О. Корнійчука), Брянський («Прапороносці» О. Гончара), Арбенін («Маскарад» М. Лєрмонтова), Мулен («Чорна Пантера і Білий Ведмідь» В. Винниченка), Тартюф («Тартюф» Ж. Б. Мольєра), Тесман («Гедда Габлер» Г. Ібсена), Петро І («Павло Полуботок» К. Буревія), трилогія «Мазепа» за Б. Лепким), Возний («Наталка Полтавка» І. Котляревського), Майкл («Гуцулка Ксеня» Я. Барнича), Абель(«Загадкові варіації» Е.Е. Шмітта), Жевакін («Одруження» М. Гоголя), Серпуховськой(«Історія коня» за Л. Толстим), Байкар («Небилиці про Івана» І. Миколайчука), фон Вальтер («Підступність і кохання» Ф. Шиллера), Мина («Мина Мазайло» М. Куліша). Окреме місце в репертуарі актора посідає блискуча Шекспіріана: Яго («Отелло»), Макбет («Макбет»), Капулетті («Ромео і Джульетта»), Полоній («Гамлет»).

У режисерському доробку Богдана Козака вистави: «Звичайна горошина» В. Данилевича (1986), «Я вибираю Березіль» Н. Бічуї (1987), «В наймах у Мельпомени» Н. Бічуї (1989), «Орфеєве чудо» Лесі Українки, Ю. Щербака (1991) та постановки з акторськими курсами університету.

Несподівано для всіх зустріч з актором тривала майже півтори години. За цей час журналісти побачили перед собою, окрім талановитого актора, турботливого батька, дідуся трьох чудових онуків і просто людину. Людину, котра вміє кохати, вміє прощати і має за чим шкодувати.

Нагадаємо, свій ювілей маестро зустріне поетично-музичною композицією за Тарасом Шевченко “Посланіє…” прем’єра якої відбулась 11 Березня 2010 року.  Дійство відбудеться 27 Листопада 2015 року о 18.00.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.