На Яворівщині відкрили Меморіал пам’яті 24 ОМБР ім. Короля Данила

885
Меморіал пам’яті 24 ОМБР ім. Короля Данила в Яворові
Меморіал пам’яті 24 ОМБР ім. Короля Данила в Яворові

Вчора, 13 жовтня 2018 року, напередодні Дня Захисника України у  Яворові відкрили меморіал пам’яті 24 ОМБР ім. Короля Данила.

Захід розпочали із Гімну України у виконанні військового оркестру 24-ої Окремої механізованої бригади ім. Короля Данила.

Опісля із вступним словом виступив голова Львівської ОДА Олег Синютка, наголосивши на мужності українських воїнів, які боронять кордони країни на Сході.

“Зродились ми великої години
З пожеж війни, із полум’я вогнів,
Плекав нас біль по втраті України,
Кормив нас гнів і злість на ворогів.

Слова Гімну українських націоналістів стали офіційним Маршем нової української армії. І за це заплачено високу ціну. Кожен заплатив свою ціну – від Президента до простого жителя Яворівщини- кожен доклався до нашої спільної мети, хтось посивілою головою, хтось недоотриманою пенсією. Але ми сьогодні мусимо вшанувати хлопців, які заплатили найвищу ціну – життя. Найбільшим пам’ятником для цих воїнів попри нашу пам’ять та наші спогади про них, попри ті хрести, які встановлюють на місцях, де вони поклали свої голови, буде встановлення синьо-жовтого прапору. Ми доведемо цю справу до кінця. Справа нашого покоління на тих місцях, де полягли наші хлопці, на наших кордонах встановити синьо-жовтий стяг. Дякую воїнам, які бережуть нашу свободу” ,-зазначив очільник області.

Відкриття Меморіалу пам’яті 24 ОМБР ім. Короля Данила в Яворові
Відкриття Меморіалу пам’яті 24 ОМБР ім. Короля Данила в Яворові

У  межах заходу присутні вшанували хвилиною мовчання загиблих Героїв та поклали квіти до Меморіалу.

Зазначимо, також сьогодні відбулась Патріарша Літургія за захисників України за участі архієпископа та митрополита Львівського Української греко-католицької церкви Ігоря Возьняка.

Відкриття Меморіалу пам’яті 24 ОМБР ім. Короля Данила в Яворові
Відкриття Меморіалу пам’яті 24 ОМБР ім. Короля Данила в Яворові

Довідково:

24-та Окрема механізована бригада імені короля Данила (24 ОМБр, в/ч А0998) — формування механізованих військ Збройних сил України чисельністю у бригаду. Перебуває у складі оперативного командування «Захід». Бригада веде свою історію від 24-ї мотострілецької дивізії СРСР, з дивізії була переформована у 2003 році.

19 травня 2001 указом Президента України № 268/2001, дивізії було присвоєне почесне найменування «Імені князя Данила Галицького». Повне найменування станом на 2001 рік — 24 механізована Самаро-Ульянівська, Бердичівська, ордена Жовтневої Революції, Тричі Червонопрапорна, орденів Суворова і Богдана Хмельницького Залізна дивізія імені князя Данила Галицького. 1 вересня 2003 року в рамках оптимізації ЗСУ, рішенням Уряду України дивізію було переформатовано у 24-ту окрему механізовану бригаду 13-го армійського корпусу зі збереженням почесних назв.

У 2004 році 24 ОМБР визнана найкращою бригадою в західному опе

Відкриття Меморіалу пам’яті 24 ОМБР ім. Короля Данила в Яворові
Відкриття Меморіалу пам’яті 24 ОМБР ім. Короля Данила в Яворові

ративному командуванні, а 2005 року Міністр оборони України Анатолій Гриценко назвав бригаду найкращим підрозділом Сухопутних військ Збройних Сил України. Бригада брала участь у миротворчих місіях, у командно-штабних навчаннях «Артерія 2007», «Взаємодія 2010», а також у міжнародних навчаннях «Щит миру» в рамках спільної програми України і НАТО – «Партнерство заради миру».

Під час війни на сході України у 2014 році на базі 24 ОМБР утворені кілька «важких» батальйонних тактичних груп. На початку березня кістяк бригади на основі 1 механізованого батальйону вибув на схід України. У травні підрозділ прибув до зони проведення антитерористичної операції, та був задіяний в районі Слов’янська, Красного Лиману і Краматорська. Під час боїв у районі Слов’янська особовий склад бригади зазнав перших втрат – 19 червня 2014 в боях під Ямполем та Закітним Донецької області загинули сім військовослужбовців бригади, серед яких був командир батальйону Ігор Ляшенко. Далі було звільнення Сіверська, а потім – Луганщина, взяття Лисичанська та рух на Луганськ.

2 механізований батальйон бригади виведений з підпорядкування командування бригади і переданий у розпорядження керівника іншого сектору, прикривав державний кордон на півдні Луганщини. Тут вночі 11 липня 2014 року потрапила під обстріл реактивної артилерії БМ-21 «Град» з російської території. Загинули більше двадцяти військових, десятки поранених. Після обстрілу батальйонна тактична група 24-ї ОМБР продовжила вести бій в оточенні. Найзапекліші бої випали на долю 1 і 3 батальйонних тактичних груп бригади в серпні в районі міста Лутугине, що на південний захід від Луганська. З початку серпня з боями були зайняті Лутугине, Волнухине, Георгіївка, Новосвітлівка та Хрящувате.

Відкриття Меморіалу пам’яті 24 ОМБР ім. Короля Данила в Яворові
Відкриття Меморіалу пам’яті 24 ОМБР ім. Короля Данила в Яворові

7 серпня під Степанівкою загинув сержант Стельмах Тарас Іванович. 17 серпня під час артилерійського обстрілу поблизу міста Лутугине загинув старший солдат 24-ї бригади Іван Луцишин – вибухова травма грудної клітки.

20 серпня біля Георгіївки після масованих щоденних артилерійських обстрілів українських позицій регулярні російські підрозділи десантників 76-ї десантно-штурмової псковської дивізії за підтримки танків пішли в атаку. Росіяни були зупинені та змушені тікати. Була практично повністю знищена одна рота російських десантників – з усієї роти чисельністю 80 осіб вижили близько десяти бійців, інші загинули. Це було перше пряме зіткнення з регулярною російською армією.

Восени 2014 року 2-й батальйон бригади вів бої в районі Бахмутської траси: за 32-й блокпост, а згодом – 31-й, 29-й, в районі Кримського і Трьохізбенки. За місяць загинуло щонайменше десятеро бійців.

Наталка РАДИКОВА

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.