«На Теплого Олекси», або сакральна тематика в творчості Новаківського (відео)

941
«На Теплого Олекси», або сакральна тематика в творчості Новаківського

В неділю, 27 березня 2016 року,  в приміщенні  Художньо-меморіального музею Олекси Новаківського (вул. Листопадового чину, 11) відбувся творчий вечір під назвою «На Теплого Олекси».

Відроджуючи давні традиції Мистецької школи Олекси Новаківського, працівники музею організували та провели творчий вечір пам’яті великого  митця  так, як такі вечори відбувалися за життя художника. «На Теплого Олекси» – ця назва вибрана не випадково, адже на іменини Новаківського в його творчій майстерні збиралися його учні та  друзі, і майстерня перетворювалася на справжній мистецький салон. Особливо ці вечори любили учні художника.

Цього року на творчому вечорі основна увага була акцентована на «Сакральній тематиці у творчості О. Новаківського», яка на сьогодні залишається не достатньо дослідженою і висвітленою. Відвідувачі мали змогу не лише ознайомитесь із такими програмними творами у спадщині митця, як «Ісусове Серце», «Ангел смерті», «Благовіщення», «Мати Милосердя» але й дізнатися багато маловідомих фактів про самого художника і його щиру дружбу з митрополитом Андереєм Шептицьким.

Цікаву та змістовну доповідь про митця підготував молодший науковий співробітник Художньо-меморіального музею Олекси Новаківського Олександр Шейко.

а ще відвідувачі творчого вечора мали чудову нагоду насолодитися прекрасним духовним співом у виконанні камерного хору “Soli Deo” храму Пресвятої Євхаристії у Львові (Домініканський собор). Художній керівник – Анастасія Арбузова.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.