На Кортумовій горі віддали шану 28-ом розстріляним членам ОУН

617
Вшанування пам'яті членів ОУН, розстріляних німецькими окупантами 25 листопада 1942 року на Кортумовій горі
Вшанування пам'яті членів ОУН, розстріляних німецькими окупантами 25 листопада 1942 року на Кортумовій горі

У понеділок, 26 листопада 2018 року, на Львівщині вшанували пам’ять членів ОУН, розстріляних німецькими окупантами 25 листопада 1942 року.

Зокрема, на Кортумовій горі державні діячі та громадськість вшанували пам’ять 28-ох націоналістів покладанням квітів до пам’ятного хреста. Опісля, здійснили чин поминальної панахиди. Також відбулось громадське віче.

Вшанування пам'яті членів ОУН, розстріляних німецькими окупантами 25 листопада 1942 року на Кортумовій горі
Вшанування пам’яті членів ОУН, розстріляних німецькими окупантами 25 листопада 1942 року на Кортумовій горі

Історична довідка:

У північно-східній частині Янівського кладовища, на північному схилі Кортумової гори, знаходиться могила 28-ми членів ОУН 1941 р. Андрія П’ясецького– пластуна, вченого, політичного та громадського діяча, та міністра українського уряду Ярослава Стецька.

Трагічна подія сталася пізньої осені, 25 листопада 1942 року. Гітлерівські окупанти привели на схил Кортумової гори (поряд розташовувався німецький табір для полонених, на цій же горі), що у Львові, українських заручників. Серед заручників було 28 в’язнів тюрми Лонцького. На зустріч зі смертю йшов і 33-річний львівський науковець, міністр лісу уряду Ярослава Стецька – Андрій П’ясецький.

Формальна причина – відповідь за вбивство українськими підпільниками  Сендеги – офіцера німецької поліції (під час втечі із засідки, саме Д. Маївський, провідний член ОУН, відстрілюючись, вбив двох німецьких офіцерів, серед яких і Сендега). Помстою фашистів стають розстріли у Галичині в’язнів тюрем – не тільки членів ОУН, а й близько 100 свідомих українців, громадських діячів, зокрема, 28 в’язнів у Львові.в ОУН, а й близько 100 свідомих українців, громадських діячів, зокрема, 28 в’язнів у Львові.

Ольга ДОВГАНИК

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.