“На Івана до Іоанна”, або велопробіг заради порятунку костелу в Годовиці

509
Велопробіг
Велопробіг "На Івана до Іоанна"

Сьомого липня 2019 року колона велосипедистів проїхала по маршруту пл. Митна, м. Львів ─ костел Всіх Святих, с. Годовиця Пустомитівського р-ну Львівської обл. У супроводі Патрульної поліції м. Львова та Львівської області майже 100 учасників велопробігу подолали сумарну дистанцію протяжністю близько 34 км.

Велопробіг "На Івана до Іоанна". Фото Євген Кравс
Велопробіг “На Івана до Іоанна”

Людей різного віку та сфер зайнятості об’єднала благородна мета ─ привернення уваги чиновників й громадськості до жалюгідного стану збереження унікальної сакральної пам’ятки середини XVIII ст., спроектованої архітектором Бернардом Меретином й оздобленої кам’яним декором та різьбленою поліхромною вівтарною скульптурою Майстра Пінзеля.

Велопробіг "На Івана до Іоанна". Фото Євген Кравс
Велопробіг “На Івана до Іоанна”

Велопробіг “На Івана до Іоанна”, організований ГО “КонтрФорс” та ГО “Арт студія Івони Лобан”, став частиною масштабного багаторічного проекту “Під Зорею Пінзеля”, ініційованого дизайнеркою Івоною Лобан й покликаного популяризувати творчість скульптора світової величини Іоанна Георгія Пінзеля. ГО “КонтрФорс” з 2015 р. намагається привернути увагу до занедбаних сакральних пам’яток Львівської області шляхом організації акцій прибирань та мистецьких пленерів.

Велопробіг "На Івана до Іоанна". Фото Євген Кравс
Велопробіг “На Івана до Іоанна”

Паралельно з 2017 р. і до цього часу ГО “КонтрФорс” у співпраці з відділом промоції міста Львівської міської ради реалізує інформаційний проект “Гордість міста” в рамках якого у листопаді 2018 р. на рекламоносіях Львова була розміщена соціальна реклама “Майстер Пінзель”, а в березні 2018 р. генеральний директор Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Г. Возницького прочитав крайню лекцію Лекторію 1.0 “Пропозиції до біографії Пінзеля”. Так шляхи двох ініціатив перетнулися й були об’єднані зусилля для порятунку храму в Годовиці.

Велопробіг "На Івана до Іоанна". Фото Євген Кравс
Велопробіг “На Івана до Іоанна”

На учасників велопробігу чекала грандіозна відпочинкова програма на прикостельній території. Спершу вони посмакували піцами зі справжніх італійських продуктів, освіжаючим лимонадом й запашною кавою від партнерів заходу Mama Italiano. Спробували широкий асортимент цукерок з натуральних й безпечних складників від світу солодощів Chocoboom. Далі запрошені музиканти (Оксана Чурхліб) й музичні колективи (IfSounds та 3 K BAND) зі Львова виконанням різножанрових музичних творів розважали учасників події.

Велопробіг “На Івана до Іоанна”

Мистецтвознавиця, викладачка історії мистецтва Львівського коледжу декоративного і ужиткового мистецтва ім. Івана Труша Анна Коржева прочитала для усіх присутніх лекцію “Майстер Пінзель: шедевральна творчість скульптора-загадки”.

Анна Коржева
Анна Коржева

Представники місцевої територіальної громади поділилися майбутніми планами з облаштування піших туристичних маршрутів, що з’єднуватимуть костел Всіх Святих у Годовиці з прилеглими пам’ятками.

Велопробіг "На Івана до Іоанна". Фото Євген Кравс
Велопробіг “На ІванВелопробіг “На Івана до Іоанна”

До учасників велопробігу з вітальним словом звернувся сільський голова Годовиці Василь Хмиз, який всіляко сприяв проведенню заходу. Місцеві мешканці привітали приїжджих гостей виступом народного колективу “Вишиванка”. Наприкінці дня дівчата, загадуючи бажання, кидали на свято Купала розкішні віночки у став біля костелу, надані партнерами заходу квітковою крамницею PIANO.

Велопробіг "На Івана до Іоанна". Фото Євген Кравс
Велопробіг “На Івана до Іоанна”

Кожен робить те, що може, із тим, що має і де перебуває. Ми щиро віримо, що незабаром спільними зусиллями вдасться відновити костел Всіх Святих у Годовиці, познайомити ширше коло людей з творчість Іоанна Георгія Пінзеля й продемонструвати дієвий приклад співпраці та взаємодії заради нашої спільної спадщини.

Фотографії зробили Татьяна Данилова,Евгений Кравс і Наталія Євдокименко-Проданчук

Анна КОРЖЕВА
мистецтвознавець

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.