На чотири дні Львів заполонить 5-й міжнародний фестиваль класичної музики LvivMozArt

718

Впродовж чотирьох днів, із 26 до 29 серпня, Львів заполонить класична музика. Ювілейний 5-й міжнародний фестиваль класичної музики LvivMozArt присвятили 230-річчю Франца Ксавера Моцарта. Композитор, піаніст і диригент світового рівня прожив у Львові три десятиліття.

Загалом на семи локаціях відбудеться 23 події. Всі заходи об’єднані темою ― рефлексії класики в сучасності ― синтез мистецтв, синергія академічної музики та інноваційних технологій. Епіцентром фестивалю LvivMozArt вже традиційно буде трамвайне депо Lem Station. Саме цю локацію в 2016 році перший LvivMozArt оживив. Цього разу знову всі найважливіші концерти проходитимуть там. Та урочисте відкриття, в якому серед багатьох запрошених зірок — прима Саксонської державної опери Юлія-Марія Дан, проходитиме у Львівській опері.

― Ми представимо дуже гарну програму з класичних творів Моцартів: Франца Ксавера Моцарта ― сина та його батька ― Вольфганга Амадея Моцарта. А також ще одного ювіляра цього року ― Дмитра Бортнянського, який є дуже важливим композитором для України барокового часу. Він фактично є сучасник Вольфганга Амадея Моцарта. Я спеціально поставила твори Бортнянського в центр програми, бо його творчість досі неналежно вивчена й опрацьована, ― пояснила арт-директорка фестивалю LvivMozArt Оксана Линів. ― У наших програмах на глядачів чекає електроніка, імпровізація, джаз, творчість молодих композиторів. Цьогоріч ми більше інтегруємося в життя міста і чимало уваги приділили дитячим заходам.

Вже в перший день фестивалю, о 17.00 на площі Євгена Маланюка, відкриють алегоричну скульптуру Франца Ксавера Моцарта, автором якої є віденський митець Себастіан Швайкерт. Спеціально до цієї події український композитор Богдан Сегін написав святкову «Меланхолійну кантату на честь львівського Моцарта».

Також до 230-річчя Франца Ксавера Моцарта у «Видавництві Старого Лева» видрукують книгу «Моцарт-син. Життя Франца Ксавера у подорожньому щоденнику і листах».

― Книгу вдалося підготувати до друку. Обкладинка вже є і наступного місяця ми вже зможемо побачити книгу. Це величезна науково-дослідницька робота, яка базується на оригінальних документах Франца Ксавера Моцарта. Це глибока історична розвідка доповнена оригінальними листами, сторінками щоденника, перекладами преси про виступи композитора. Це дуже потужний культурний шлюз, через який ми бачимо Львів понад століття тому і маємо нагоду хронологічно простежити, як Моцарт молодший приїхав сюди, де він побував, кого бачив, як закохався… — каже співзасновниця «Видавництва Старого Лева» Маряна Савка.

Упродовж усіх фестивальних днів діятиме виставка «Моцарт і Львів: історія та сьогодення». Тут представлять унікальні архівні знахідки, літографії та нотні видання часів Моцарта, зокрема ті, якими користувався він сам, а також твори сучасного мистецтва, присвячені йому та музиці.

Спеціально до LvivMozArt презентують AR-застосунок Mozarts Story. Lviv, який допоможе ознайомитися та інтерактивно взаємодіяти з локаціями, пов’язаними з перебуванням Моцарта-молодшого у Львові, побачити об’єкти доповненої реальності, які розкриватимуть настрій і дух часів Моцарта. Програму створили завдяки інноваційному партнеру фестивалю Visa.

Більше про фестиваль LvivMozArt – ТУТ.

 

Наталія ПАВЛИШИН

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.