Ми відповідальні за тих, кого приручили, або про що мріють собаки

737
Волонтер, що прийшов вигуляти собаку, а може й знайти собі друга
Волонтер, що прийшов вигуляти собаку, а може й знайти собі друга

У попередній публікації ми уже писали про «Домівку врятованих тварин». Сьогодні хочемо розповісти ще про одну добру ініціативу з врятування тваринок.

На території домівки тимчасово (до квітня 2019 р.) розташувалася перетримка собак та котів. Займаються цим волонтерським проектом, рятують, лікують та доглядають за тваринами Ігор Сайко та Оксана Давидяк. Опікуються вони приблизно 50 собаками та 10 котами. На території приблизно третина тварин, решта на перетримках.

Пес Альф
Пес Альф

Першим нас зустрічає пес Альф.  «Альфа знайшли між двома селами в лісі. Його вивезли та викинули, можливо через хворобу. Це зараз він виглядає уже гарно, а тоді це була суцільна рана, кров та гній. Дуже компанійський собака, який постійно хоче уваги. Тільки їжею не ділиться, бо раніше голодував» – розповів Ігор Сайко.

Пес Альф та Ігор Сайко
Пес Альф та Ігор Сайко

«Ця ініціатива виникла уже давніша, декілька років, просто раніше мала менші масштаби. Тимчасово дали тут притулок, зараз шукаємо куди перебратися. На вихідних приходять допомагати люди – гуляють з собаками, поки дівчата прибирають вольєри. Це дуже добре, адже собакам вкрай потрібна соціалізація» – продовжує розповідь п. Ігор.

Оксана Давидяк
Оксана Давидяк

«Почалося все з дитинства. Я постійно приносила тварин додому, навіть попри те, що дуже сварилися батьки. А серйозніше, то десь роки три тому, коли знайшли вісьмох цуценят за містом, які замерзали на морозі. Забрали додому, почали лікувати, бо у них був ентерит. Оскільки грошей на лікарню не було, почали самі вчитися лікувати, залучали людей через фейсбук. От так крок за кроком і пішло. З того часу люди несуть нам тварин. Маємо дуже багато собак на перетримках, зокрема платних, бо не можемо пройти повз знедолених тваринок. Всі вони у нас стерилізовані. Частину вдається прилаштувати. Маємо практику прилаштування собак в сім’ї за кордон – Італію, Німеччину, Польщу. Виготовляємо документи. Кому-небудь тварин не віддаємо, тільки хорошим людям – ділиться Оксана Давидяк.

Собачки, що чекають на господарів
Собачки, що чекають на господарів

Потреби у притулку традиційні: корми середньої якості, каші, м’ясо (тільки не кості), комплексні та від сказу вакцини. Ну і, звісно кошти, адже тваринам потрібна ще й медична допомога. У ветклініках не відмовляють у лікуванні, проте є декілька кредитних ліній, борги, які потрібно закривати.

Собачки, що чекають на господарів
Собачки, що чекають на господарів

Та найбільше бажання –  знайти домівку для тварин, де їх будуть любити, адже, як писав Антуан де Сент-Екзюпері: «Ми відповідальні за тих, кого приручили».

Софія ЛЕГІН

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.