Музей Курбаса відремонтують

721
Музей Леся Курбаса

В понеділок, 27 листопада 2017 р. розпочався ремонт Мистецького музею Леся Курбаса. Ще цього року за кошти міської ради та благодійного фонду ймовірно вдасться привести до ладу дві кімнати. Загалом, ремонт цієї історичної пам’ятки є одним з пріоритетних завдань і на наступний рік.

Музей Леся Курбаса
Музей Леся Курбаса

Урочисте відкриття музею відбулося 25 лютого 1993 р. в будинку, де народився Л. Курбас. 2010 р. відбулася реорганізація і заклад отримав назву Мистецького музею, оскільки з 2000 р. фонди поповнилися театрально-музичною історією Самбора. Музей організовує масові заходи у школах, навчальних закладах, відкриває пересувні виставки, займається лекційною і науково-фондовою роботою.

Лесь Курбас, кін. 1920-х рр. (з архіву Державного музею театрального, музичного та кіномистецтва України)
Лесь Курбас, кін. 1920-х рр. (з архіву Державного музею театрального, музичного та кіномистецтва України)

Лесь Курбас — “людина-театр”, режисер-реформатор, актор, перекладач, театральний педагог — народився 25 лютого 1887 р. в Самборі в сім’ї відомих акторів львівського театру “Руська бесіда”. 1907 р. закінчив Тернопільську гімназію і навчався на філософських факультетах Віденського та Львівського університетів. Перебуваючи у Відні, мав уроки театрального мистецтва в австрійського актора Й. Кайнца.

Джерело: http://mysambir.com.ua/

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.