Музей Грушевського у Львові запрошує на хусткування

375
Музей Михайла Грушевського у Львові .Державний меморіальний музей Михайла Грушевського у Львові Фото 2015 р.
Державний меморіальний музей Михайла Грушевського у Львові

18 травня 2017 р., у Всесвітній день вишиванки та Міжнародний день музеїв, о 16.00 Музей Михайла Грушевського у Львові (вул. І.Франка, 154) запрошує усіх охочих на Файне хусткування та майстер-клас із створення зернових кораликів.

Обов’язковими елементами народного одягу у наших пращурів були головні убори. За жіночим головним убором найчастіше визначали статки родини, її соціальний статус, вік власниці. Різновидів цього елементу національного костюму та способів його пов’язування є досить багато, в залежності від регіону, де їх носили. Це і очіпок, і вінок, і кептур, бавниця, намітка, фацелик та інші, але безперечним лідером у цьому різноманітті традиційного одягу є хустка, що пройшла крізь віки, як незамінний предмет нашого побуту.

Українські жіночі коралі
Українські жіночі коралі

Вишита чи ткана, розкішно декорована, прикрашена квітами, бісером, намистинами, яскрава, квітчаста хустка в Україні мала побутове й обрядове значення. Вона здавна була оберегом. До сьогодні зберігся звичай „покривання” молодої хусткою, після чого вона стає заміжньою жінкою, господинею в домі. А хустинки, якими на весіллі покривали руки, в кінці обряду зав’язувалися одна з одною та зберігалися у скрині як оберіг сім’ї.

Українські жіночі хустини
Українські жіночі хустини

Зрештою, хустина символізує й вірне кохання, адже ще за часів козаччини існував звичай, коли дівчина дарувала вишиту хустку своєму нареченому, або ж шовкову хустку дарував козак своїй милій. Чоловік дарував дружині хустку на знак любові, довір’я, злагоди та поваги.

А ще український національний костюм не може існувати без аксесуарів. Це одна з основних особливостей нашого традиційного одягу. Давнім українцям доводилося досить часто виготовляти прикраси власноруч. Для цього використовувалися найрізноманітніші природні матеріали.

Українські жіночі хустини
Українські жіночі хустини

Тож, 18 травня о 16.00 майстрині Віра Олеш, Надія Гнат і Оксана Рудавська проведуть в Музеї Михайла Грушевського файне хусткування та майстер клас із створення кораликів.

Усім охочим пов’яжуть хустину за давніми зразками, а ще навчать творити зернові прикраси, які так пасуватимуть нашим дівчатам та жінкам у цю весняно-літню пору.

Тож будемо раді вітати Вас в домі Грушевських на Софіївці (вул.Івана Франка, 154).

Софія ЛЕГІН

P.S. Візьміть з собою хустину )

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.