Міжнародний Форум графіки «Leopolis – 2016», або цілий світ у виставковій залі

2070
Міжнародний Форум графіки «Leopolis – 2016», або цілий світ у виставковій залі

Учора, З листопада 2016 року, в Національному музеї (проспект Свободи, 20) відбулось урочисте відкриття Міжнародного Мистецького Форуму графіки «Leopolis – 2016». На другому поверсі музею також відкрили І Міжнародну виставку графіки в класичних техніках друку. На огляд львівському глядачеві представили 237 оригінальних творів 117-и художників із 34 країн. 

Міжнародний Форум графіки проходить у Львові вперше. Його мета: передусім, представити Україну як живий мистецький осередок у світовому культурному просторі, а також відкрити досі не знані імена талановитих українських графіків. І Міжнародна виставка графіки, звісно, не єдина подія у межах Леополісу: вже сьогодні у Львівському музеї історії релігії (вул. Музейна, 1) відкриється виставка «Львів графічний». «Leopolis – 2016»  є одним з наймасштабніших в Центрально-Східній Європі оглядів естетичних ідей у галузі естампу.

Відкриття Міжнародного Мистецького Форуму графіки «Leopolis – 2016»
Відкриття Міжнародного Мистецького Форуму графіки «Leopolis – 2016»

Ідея великої інтернаціональної графічної виставки у Львові, розповідає голова оргкомітету, організатор  Міжнародного Форуму графіки, Роман Білявський, виникла ще в 2012 році. Коли на території України почалися воєнні дії, підготовку до неї було призупинено й відновлено тільки нещодавно.

Роман Білявський
Роман Білявський

– У червні я почав запрошувати до участі у виставці художників з різних країн світу. Відверто, не розраховував, що їхніх творів надійде так багато. – говорить Роман Білявський. Згадує: Я ледь не щодня ходив на пошту отримувати нові пакунки робіт.

Пініт Фантаправат (Тайланд) Вибух в палаці. Гравюра
Пініт Фантаправат (Тайланд) Вибух в палаці. Гравюра

Член робочої групи та оргкомітету Міжнародного Мистецького Форуму графіки Марко Сімкін переконаний, попри буремні події на Сході проект варто було продовжувати:

–  Нам було важливо показати, що в Україні під час війни «музи не мовчать» . Нас підтримали багато митців із різних країн. Для деяких Україна досі була «террою інкогніта» і лише зараз відкрилась, як благодатна у творчому плані земля.

Марко Сімкін
Марко Сімкін

Графіки з України, Польщі, Росії, Чехії, Македонії, Італії, Франції, США, відгукнулись на оголошення про виставку. Ще на початку літа до проекту долучився молодий львівський графік Василь Савченко, невдовзі ставши співорганізатором проекту.

Олександра Сиса (Україна) Дім Ностальгії. Офорт, ручне розфарбування
Олександра Сиса (Україна) Дім Ностальгії. Офорт, ручне розфарбування

–  Я часто беру участь в подібних акціях за кордоном, тож зрадів дізнатись, що такий захід відбувається тут у Львові. Мені хотілося підтримати організаторів, тому я почав звертатися до своїх знайомих із Македонії Тайланду, багатьох інших країн. Вони не так багато знають про Україну, але побачивши оголошення, почали надсилати сюди свої роботи.

Наталія Чванек (Польща) Імпульс ІІІ. Мідерит
Наталія Чванек (Польща) Імпульс ІІІ. Мідерит

Різноманіття підходів до класичної техніки вражає, як і різноманіття образів, тем.

–  Відмінності у творчості митців тієї або іншої країни зумовлені історією країн, їхніми традиціями. – пояснює арт-критик, співорганізатор Мистецького Форуму Анастасія Лисюк. – Але нині ми прагнемо показати ці відмінності не з позицій ворожості, а з позицій культурного збагачення. Для людей, зазвичай, є більш зрозумілою реалістична манера, але мені видається дуже цікавою примітивна подача чилійських художників. Вони використовують ліногравюру для створення емоційних, простих, образних, робіт.

Юрій Кох (Україна) Цех "LEOPOLIS" номер один. Офорт
Юрій Кох (Україна) Цех “LEOPOLIS” номер один. Офорт

Графіку, традиційно, називають мистецтвом розуму, на противагу живопису – мистецтву чуття. Однак більшість робіт на виставці у Національному музеї, змушують відчувати не менше, ніж мислити. Напрочуд емоційно твори передають багатоманітність культурних досвідів, єдиною мовою ліній, форм та кольорів.

Ксенія ЯНКО

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.