“Матерія весни” Ірини Токарської в домі Грушевських

753
Ірина Токарська та її "Матерія весни"

В останній день весни, 31 травня 2017 р., у Державному меморіальному музеї Михайла Грушевського у Львові (вул. І.Франка, 154) відбувся творчий вечір та відкриття виставки витинанок Ірини Токарської “Матерія весни”.

Ірина Токарська
Ірина Токарська

На відкриття виставки завітали друзі, колеги, учні та шанувальники мисткині,  аби привітати художницю, поділитися спогадами та висловити слова вдячності за її творчість.

Ірина Токарська працює в багатьох напрямках – малярство на склі, живопис, графіка,цього ж разу на виставці художниця презентувала багатошарові  витинанки.

 Витинанка як вид декоративно-ужиткового мистецтва у творчості Ірини Токарської поєднує у собі народну традицію та нові пластичні прийоми, що розкривають ширші можливості цієї техніки, збагачують її, дозволяють жити на паперових площинах в новому поданні і звучанні, не втрачаючи української народної основи, замішаної на своєрідній мелодиці і красі. Про це свідчить серія творів за мотивами трьох весняних місяців, як символі початку, розквіту і росту, зародження нових життів і прокидання із сну тих, хто був тут давно.

Учні вітають Ірину Токарську
Учні вітають Ірину Токарську

Надзвичайно приємною для художниці стала присутність на творчому вечорі її учнів, котрі завітали для того, щоб привітати майстриню з відкриттям її 18 виставки.

Віра Олеш та Ірина Токарська
Віра Олеш та Ірина Токарська

«Талант цієї майстрині такий же багатошаровий, як і її витинанки: романтична поетеса, лірична есеїстка, витончена художниця, високофаховий педагог… А тне-витинає як ніхто другий! А як артистично-непідробно розповідає! Якби пані Ірина викладала сценічну майстерність, то на її студії ходили б, як на моноспектаклі. Навколо неї відчувається музика: і станеться диво, коли одного разу ми почуємо її насправді…» – поділилася враженнями майстриня Віра Олеш.

Марія Магунь та Ірина Токарська
Марія Магунь та Ірина Токарська

А світ мисткині — тонкий та поетичний, філософський та ліричний, складний та багатогранний, як і її твори — багатошарові витинанки – жива казка, у якій художниця дарує глядачеві повагу до Божих творінь, відшукує місце найменшому прояву вселенської любові у складних замісах нашарувань.

Творчий вечір тав ідкриття витсавки "Матерія весни"
Творчий вечір та відкриття виставки “Матерія весни”

А ще Ірина Токарська надзвичайно талановита поетеса, прозаїк, есеїст, тож не дивно, що після авторського прочитання творів, які у кожному слові дихають життям та несуть у собі потужну енергію любові до усього у всесвіті, присутні розчулено та по-філософськи замислено споглядали роботи мисткині.

Іван Гентош та Ірина Токарська
Іван Гентош та Ірина Токарська

Завершився творчий вечір на мажорній ноті  – поет-пародист Іван Гентош прочитав із своєї збірки, що нещодавно побачила світ, декілька пародій на твори Ірини Токарської.

Довідково:

Ірина Токарська народилася в селищі Олесько, Буського району на Львівщині. Закінчила Волинський Державний університет імені Лесі Українки, факультет слов‘янських мов, та найповнішу освіту здобула в “домашніх університетах”, де перйняла від мами народну пісню, глибину українскої лірики і філофофії, естетизацію простору, глибинне розуміння природи, світову літературу та мистецьку класику; від тата — позитивне сприймання навколишнього.

Творчий вечір та відкриття виставки "Матерія весни"
Творчий вечір та відкриття виставки “Матерія весни”

Десять років викладала зарубіжну літературу. Друкувала поетичні твори у літературній пресі. Видала книжку лірики “Я ходила до раю”, підготувала до друку декілька інших поетичних та прозових збірок, організовує вечори спілкуваня Творчого об‘єднання “Сходи”.

Сьогодні Ірина викладає образотворче мистецтво у Львівській середній загальноосвітній школі № 34 ім. Маркіяна Шашкевича, є керівником гуртка “Майстерня Кольорових мрій”.

Творчий вечір та відкриття виставки "Матерія весни"
Творчий вечір та відкриття виставки “Матерія весни”

Виставкову діяльність розпочала у 1996 р. Займається малярством на склі, графікою, книжковою ілюстрацією, живописом, декоративним розписом, витинанкою. Учасник численних збірок виставок в Україні та за кордоном (Луцьк, Львів, Дніпропетровськ, Могилів-Подільській, Івано-Франківськ, Краків, Мінськ).

Наталка СТУДНЯ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.