Марічка Крижанівська презентувала гуцульський детективний роман

708
Марічка Крижанівська на презентації книжки
Марічка Крижанівська на презентації книжки "Тіні"

В п’ятницю, 19 квітня 2019 року, у Арт-центрі «Дзиґа» (м. Львів, вул. Вірменська, 35) відбулася презентація книги Марічки Крижанівської «Тіні».

«Тіні» Марічки Крижанівської — нове слово в сучасному бурхливому розвитку української жанрової літератури. Фактично, перед нами перший в історії гуцульський детективний роман! Гуцульський — не за поверховим зовнішнім антуражем і не за випадковою пов’язаністю з цією відомою карпатською територією. Ідеться про детектив, занурений у прадавні вірування гуцулів, коли ще люди та духи разом творили гармонію Всесвіту, відтак із документальною точністю перепущений через процес зйомок легендарних «Тіней забутих предків» Сергія Параджанова і доведений до наших часів, коли й відбувається несподівана розв’язка.

Книжка Марічки Крижанівської "Тіні"
Книжка Марічки Крижанівської “Тіні”

“Про Параджанова гуцули кажуть, що він той, хто навчив їх любити своє. Я коли читала роман Марічки Крижанівської, то думала, що вона ним робить те саме. Після прочитаного точно хочеться поїхати в гори, піднятися до обсерваторії на горі Піп Іван і точно переглянути «Тіні забутих предків». І це найголовніше, що я б хотіла, щоб взяв для себе читач”, – зазначила модератор презентації Уляна Скицька.

Презентація книжки Марічки Крижанівської "Тіні"
Презентація книжки Марічки Крижанівської “Тіні”

Під час презентації складалося враження що всі раптом опинилися десь серед Верховинських гір в середині ХХ століття. Якби раптом на сцену вийшов Сергій Параджанов,  а за ним кілька мольфарів і з десяток гірських духів – то їх поява абсолютно нікого б не здивувала.

Марічка Крижанівська та Уляна Скицька на презентації книжки "Тіні"
Марічка Крижанівська та Уляна Скицька на презентації книжки “Тіні”

“Весь роман я написала під смерекою в карпатському селі Яблуниця. А коли я була на зйомках, присвячених 50-річчю «Тіней забутих предків», в селі Криворівня, то познайомилися з людьми, які ще пам’ятають Параджанова. Виявилось, що вони його просто обожнюють і кажуть на нього «наш Вуйко». Тоді  почала шукати факти, Як відбували зйомки фільму і я зрозуміла, що це вже готова книжка. Там такі смішні, класні історії відбувалися, що просто не можливо про це не написати книжку.

Презентація книжки Марічки Крижанівської "Тіні"
Презентація книжки Марічки Крижанівської “Тіні”

У книжці є три часові лінії. Одна – це начебто доісторичні часи, коли духи живуть поруч з людьми і ті їх бачать, там є вся гуцульська міфологія. Інша часова лінія – 1960-ті роки, власне сам Параджанов. І якщо про духів – це українське фентезі, яке я вигадала на основі гуцульської міфології, то час Параджанова – це все правда. Я вивіряла, шукала, спілкувалася з усіма можливими людьми, які можуть розповісти про все це. І третій часовий відрізок, то уже наші часи – туди приїжджає журналістка, чесно це не я, і розкручує усю цю ситуацію, що сталася в минулому, коли ще люди бачили духів».

А на завершення Марічка Крижанівська дістала дримбу і почала на ній грати чим зірвала справжній шквал оплесків на свою адресу.

Марічка Крижанівська грає на дримбі
Марічка Крижанівська грає на дримбі

Марічка Крижанівська – львівська журналістка, авторка і ведуча програм «Мандрівки Україною», «Тільки у Львові», редакторка рубрики «Культура» (на «24 каналі»), а також кількох документальних фільмів-програм у сфері культурології. Окрім того дитяча письменниця, авторка казок «Різдвяна історія», «Чарівна скрипка», «Принц і Намистинка», «Пригоди піжамчиків», «Таємниця львівського годинникаря» (видано також шрифтом Брайля), «Дітям про футбол», «Веселі ангелята», «Маленька Зіронька» (перекладено французькою мовою). Казки друкували у періодиці Чикаго – газеті «Тиждень і люди». Дипломантка міжнародного літературного конкурсу “Коронація слова” у 2018 році за роман «Тіні».

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.