Львів’яни хочуть встановити меморіальну дошку відомому фармацевту та меценату Михайлу Терлецькому

291
Аптека «Під Чорним орлом» у Львові
Аптека «Під Чорним орлом» у Львові, останім власником якої був Михайло Терлецький

Львів’яни пропонують встановити на фасаді будинку, у якому розміщена аптека-музей «Під чорним орлом», що на площі Ринок, меморіальну дошку відомому фармацевту і меценату Михайлу Терлецькому. Відповідна пропозиція вже зареєстрована в Єдиній системі місцевих петицій, повідомляє Дивись.info.

Автор петиції Василь Жбадинський зазначає, що Михайло Терлецький (25.10.1886р.-13.11.1966р.) був відомим меценатом, робив чималі пожертви на громадські та наукові товариства, безкоштовно відпускав ліки для хворих лікарні Андрея Шептицького. Під керівництвом Терлецького при аптеці «Під чорним орлом» існував благодійний фонд.

Аптека «Під Чорним орлом» у Львові
Аптека «Під Чорним орлом» у Львові

З початком Другої світової війни та приходом радянської армії в Михайла Терлецького відібрали половину будинку, примусили покинути аптеку «Під чорним орлом» та перейти на працю до іншої. Михайло Терлецький помер у 1966 році та був похований на Личаківському кладовищі.

Вхід до аптеки-музею «Під чорним орлом». Фото: http://www.nmu.edu.ua/
Вхід до аптеки-музею «Під чорним орлом». Фото: http://www.nmu.edu.ua/

«Слід зазначити, що аптека-музей «Під чорним орлом» знаходиться в центральній частині міста Львова та повз цю будівлю щодня проходять тисячі львів’ян та туристів, які не отримують жодної інформації про безпосередній зв’язок Михайла Терлецького із цим відомим закладом. З огляду на це, пропоную встановити меморіальну дошку по вшануванню пам’яті відомого фармацевта і мецената Михайла Терлецького на фасаді будинку, у якому розміщена аптека-музей «Під чорним орлом», що розташована на площі Ринок, власником якої тривалий час був Михайло Терлецький та у якій здійснював свою діяльність», – зазначає автор петиції.

Аптека «Під Чорним орлом» у Львові
Аптека «Під Чорним орлом» у Львові

Станом на 6 серпня петицію підтримали 7 осіб з 500 необхідних. Збір підписів триватиме до кінця жовтня.

Наталка РАДИКОВА

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.