Львівський музей історії релігії запрошує на виставку, присвячену Папі Івану Павлу ІІ

429
Львівський музей історії релігії

У понеділок, 19 жовтня 2020 р., о 14 годині Львівський музеї історії релігії (пл. Музейна, 1) запрошує на відкриття виставки, присвяченої 100-річчю від дня народження святого Івана Павла ІІ «Він змінював світ» .

Папа Іван Павло ІІ
Папа Іван Павло ІІ

Виставка «Він змінював світ» – це спільний проєкт Музею «Родинний дім Святого Отця Івана Павла II» у Вадовицях (Польща), Львівського музею історії релігії, за участі Курії Львівської Архідієцезії Римсько-Католицької Церкви в Україні. Експозицію розмістять у двох виставкових залах. Виставлять унікальні світлини, пов’язані з дитинством і юністю Кароля Войтили, з його родиною, які надасть музей у Вадовицях. Це фотографії з мамою, татом, як міністранта в костелі, з прогулянки у міському парку Планти, що у Кракові, інші. Цікавими будуть портрети Івана Павла II, які виконали сучасні художники Польщі, Італії; скульптура Святого Кароля, пам’ятні медалі, монети, марки. Зацікавлять відвідувача і три були про номінацію Кароля Войтили на єпископа, архієпископа Краківського і кардинала.

Для експонування Мечислав Мокшицький, архієпископ Митрополит Львівський РКЦ в Україні, надасть особисті речі Івана Павла II: сутани (червона, зелена, біла), туфлі, ціпок, орнат, мітру, пояс, білу прогулянкову куртку, інші речі. Привертають увагу велика шкіряна тека з гербом Папи, яка лежала на письмовому столі Івана Павла II і якою він користувався, коли підписував різні документи; справжній костюм швейцарського гвардійця, привезений з Ватикану, спеціально розроблений для охорони понтифіків.

Літургія в Соборі Святого Петра у Ватикані з нагоди 400-річчя Берестейської Унії 7 липня 1996 року
Літургія в Соборі Святого Петра у Ватикані з нагоди 400-річчя Берестейської Унії 7 липня 1996 року

Значна частина виставки присвячена безпосередньо понтифікату, подорожам Папи Івана Павла II, апостольським візитам, екуменічній і проповідницькій діяльності. Представлять світлини, які показують важливі моменти з життя Папи: зустрічі із Константинопольським Патріархом, верховним рабином Риму, Андрієм Сахаровим, Фіделем Кастро, матір’ю Алі Агджи, який здійснив замах на життя Папи, кардиналом Любомиром Гузаром, патріархом Йосипом Сліпим, фотографії з молоддю, з відвідин лікарень, інші. Знаковою є фотографія з Літургії в Соборі Святого Петра у Ватикані з нагоди 400-річчя Берестейської Унії 7 липня 1996 року.

Скринька. Подарунок Коптського патріарха
Скринька. Подарунок Коптського патріарха

Впадає в око червоний кардинальський капелюх з широкими полями і китицями. Оригінальними є пам’ятні подарунки Святійшому Отцю від Коптського Патріарха, Леоніда Кучми та інші.

Окремий розділ виставки присвячений візиту Папи Івана Павла II в Україну 23-27 червня 2001року. Це – фотографії, зроблені Василем Пилип’юком, а також різноманітні поштівки, довідники, листівки, газети, журнали, прапорці, значки, медалі і монети. Будуть речі з приватних колекцій.

Куратор виставки – завідувачка виставкового відділу Руслана Бубряк.

Виставка чинна до 31 січня 2021 року.

Зустріч Папи Івана Павла II з Фіделем Кастро . В аеропорту Гавани. Куба, 21.01.1998 р.
Зустріч Папи Івана Павла II з Фіделем Кастро . В аеропорту Гавани. Куба, 21.01.1998 р.

Довідково.

Кароль Юзеф Войтила народився у містечку Вадовиці біля Кракова у родині поручника польської армії і вчительки 18 травня 1920 року.

1938 року Кароль Войтила складає на «відмінно» випускні іспити в гімназії і разом з батьком переїжджає до Кракова. Тоді ж розпочинає навчання на факультеті філософії Ягеллонського університету. Він не тільки добре навчається, а й бере участь в авторських вечорах літераторів-початківців. Не забуває і про театр, адже в юності мріяв стати актором. Під час II Світової війни працює кур’єром у магазині, на каменоломні, хімічній фабриці. Коли відчуває поклик присвятити своє життя служінню Богу – вступає у Вищу духовну семінарію у Кракові. У 26 років приймає сан священника. Кароль Войтила вмів не тільки добре працювати, а й любив і вмів відпочивати. Він ходив у туристичні походи, спускався байдарками вниз по річках і перепливав озера, катався на лижах.

Папа Іван Павло ІІ грає у футбол
Папа Іван Павло ІІ грає у футбол

1958 року Кароля Войтилу призначають єпископом-помічником у Кракові, 1964 року – архієпископом-митрополитом Краківським і кавалером Ордену Білого Орла. З 16 жовтня 1978 до 2 квітня 2005 року Глава католицької церкви, Єпископ Рима.

Він був першим Папою, який зайшов до синагоги, переступив поріг мечеті, першим, хто відвідав православні й мусульманські країни. Папа Іван Павло II – перший папа-поляк і перший папа-неіталієць за 455 років. Він перший з пап, хто побував з візитом у Незалежній Україні. Це людина великої покори і скромності. Від нього виходила якась дивна аура, неймовірна енергія, незвичайна сила.

Іван Павло II помер 2 квітня 2005 року. 1 травня 2011 року Папа Бенедикт XVI беатифікував Івана Павла II, а 27 квітня 2014 року його оголошено святим.

Олена МАЛЮГА

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.