Львівський музей історії релігії запрошує на відкриття виставки «Молитва до Митрополита. Софія»

212
Львівський музей історії релігії

17 червня 2021 р. о 15 годині у Львівському музеї історії релігії (пл. Музейна, 1) відбудеться відкриття виставки «Молитва до Митрополита. Софія».

«Молодше покоління не знало Тебе, але повинно Тебе пізнати, бо коли мається у родині святу, то і її вплив, і знання про Неї повинні переходити з покоління до покоління», – пояснював свою працю над архівом матері, графині Софії Шептицької, Климентій Шептицький.

Остап Лозинський. Портрет графині Шептицької
Остап Лозинський. Портрет графині Шептицької

Аби привернути увагу до визначної історичної постаті графині Софії з Фредрів Шептицької, письменниці, художниці, дружини графа Івана Шептицького, матері, яка подарувала нашому народові митрополита Андрея і блаженного Климентія Шептицьких, започатковано мистецько-документальний проєкт «Молитва до Митрополита. Софія». Над створенням колекції працювали митці з різних міст України. Це народні й заслужені художники, лауреати Національної премії імені Т. Шевченка, молоді автори. Серед них – Олександр Гончарук, Оксана Тріска-Романів, Тарас і Остап Лозинські, Володимир Богуславський, Ірина Мариняк, Левко Микитич, Олександр Опарій, Адріан Косо, Петро Синяк, Євген Безніско, Богдан Сорока, Віктор і Наталя Проданчуки та інші.

На початках збірка нараховувала 27 експонатів. Протягом двох років вона поповнювалася і сьогодні в колекції – 87 робіт, які представлені у різних техніках: живописі, витинанці, скульптурі, графіці.

Олександр Гончарук. Митрополит
Олександр Гончарук. Митрополит

У виставковій залі Львівського музею історії релігії відвідувач побачить зображення графині, виконані в олійному живописі, іконі на склі, пастелі: «Портрет графині Шептицької» Остапа Лозинського, «Свята Софія з доньками Вірою, Надією, Любов’ю» Оксани-Тріски Романів, «Софія» Ірини Мариняк, інші. Представлено скульптури, де в бронзі, кераміці, гіпсі, кам’яній масі зображено величну постать матері митрополита Андрея. Цікавою є колекція витинанок Марії Гупало: «Дівчатко й козенятко», «Допомога ближнім до останнього подиху», «З Ромтухом на конях», «Матір Митрополита», «Субтильна графиня Шептицька». Привертають увагу скульптура Олександра Гончарука «Митрополит», керамічна тарілка Олександра Опарія «Сад графині Шептицької».

Левко Микитич. Брати
Левко Микитич. Брати

На відкритті виставки звучатиме магічна органна музика у виконанні Олени Мацелюх.

Авторка мистецько-документального проєкту «Молитва до Митрополита. Софія» – аптекар Олена Білоус. Куратор – завідувачка виставкового відділу Руслана Бубряк.

Оглянути виставку можна до 20 серпня.

Олена МАЛЮГА, науковий співробітник ЛМІР

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.