Львівський екіпаж на «Запорожці» готується до «Ралі Монте-Карло Класик»

606
Львівський екіпаж Запорожця на випробуваннях
Львівський екіпаж Запорожця на випробуваннях

В січні-лютому 2022 року українська команда вперше прийме участь у найпрестижніших автоперегонах на антикварних авто – «Ралі Монте-Карло Класик». Українські екіпажі отримали запрошення від автомобільного клубу Монако як виключення – у зв’язку з 60-річчям випуску першого українського малолітражного авто – «Запорожець» моделі ЗАЗ-965. В повсякденні ми звикли люб’язно називати його «Горбатим Запорожцем». Україну презентуватимуть екіпажі зі Львова, Запоріжжя, Чернівців, Тернополя і Києва.

В рамках підготовки до зимового «Ралі Монте-Карло Класик» перші тренування в реальних умовах засніжених гір провів львівський сімейний екіпаж Світлана і Євгеній Кравс. В Карпатах протягом двох днів проїхали гірськими асфальтованими дорогами (Східниця-Урич-Славське) збудованими протягом останніх двох років за Програмою президента «Велике будівництво». Партнер екіпажу №410 – Служба автомобільних доріг Львівщини розробила для тесту маршрут який за складністю і перепадом висот схожий до траси, якою змагатимемося в французьких Альпах і Монако. Щоб опробувати роботу двигуна також довелося проїхати засніженими дорогами без твердого покриття підйомами селища Урич (поруч заповідника «ТуСтань»). Підготовку двигуна робив майстер львівського СТО «BRS-Station» Іван Федоров. Намагалися максимально нагрузити «жужика». Загальний пробіг протягом двох діб не дуже великий – 267 кілометрів. Частину маршруту (близько півсотні кілометрів) кермував я, решту – основний водій нашого екіпажу – Світлана. Близько 70-кілометрів траси – нічні випробування: тестували роботу спарки рідного і додаткового генераторів та пари додаткових фар. Також перевірку холодом проходили наші водійські комбінезони (авторська робота львівської дизайнерки Світлани Микитюк).

Львівський екіпаж Запорожця на випробуваннях
Львівський екіпаж Запорожця на випробуваннях

Першими тестами дуже задоволені: потрібно попрацювати над усуненням деяких дрібничок та продовжувати тестування. Наступний виїзд в гори – вже невдовзі у першій декаді січня наступного року: плануємо нон-стоп здолати 450 кілометрів карпатськими дорогами європейського класу…

Тест-драйв львівського екіпажу Світлани і Євгенія Кравс пройшов в рамках Річного звіту «Велике будівництво на Львівщині: результати 2021 року». Також відбулася презентація перспективних проектів з розвитку ретро культури на теренах Львівщини. Серед них організація та проведення схожих до «Ралі Монте Карло Класик» заходів європейського рівня в Україні. Проведення подібних регулярних ралі в Карпатах сприятиме не лише промоції нашого регіону, а й надходженню додаткових коштів до бюджетів місцевих територіальних громад.

Львівський екіпаж Запорожця на випробуваннях
Львівський екіпаж Запорожця на випробуваннях

P.S. дякую за сприяння прес-секретарю Служби автомобільних доріг Львівщини Івану Бондару і ретро-меру Львова Андрію Гладуну за організацію техсупроводу нашого екіпажу. А часом і підштовхнути «жужика» під круту гірку доводилося…

Євген КРАВС

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.