«Львівській політехніці» хочуть присвоїти ім’я Степана Бандери

1428
Національний університет „Львівська політехніка“
Національний університет „Львівська політехніка“

Група викладачів кафедри історії, музеєзнавства та культурної спадщини (ІМКС) Національного університету «Львівська політехніка» висунули ініціативу присвоїти своєму вишу ім’я Степана Бандери. Про це повідомляє zaxid.net, із посиланням на сайт університету.

«Для нас, працівників і студентів Львівської політехніки, є великою честю й гордістю ходити тими самими коридорами, сидіти в тих самих аудиторіях, де колись ходив і сидів Провідник української нації, – йдеться у зверненні В’ячеслава Гнатюка. – Важливий аргумент на користь надання Львівській політехніці імені Степана Бандери полягає в тому, що це сприяло б утвердженню ідеалів свободи й самовідданої боротьби за неї в українському суспільстві. Це є надзвичайно актуальним сьогодні, коли на сході країни триває війна з московським агресором», – написав один з прихильників такої ініціативи, викладач кафедри (ІМКС) В’ячеслав Гнатюк.

Степан Бандера
Степан Бандера.

Водночас В’ячеслав Гнатюк додав, що цю ініціативу «доволі неоднозначно» сприйняли деякі колеги по кафедрі. Також він припустив, що така ідея може викликати значний резонанс у суспільстві та серед міжнародної спільноти, зокрема Польщі.

Додамо, що, за словами директорки департаменту освіти Львівської ОДА Любомири Мандзій, для перейменування університету ініціативна група має звернутися до вченої ради. «Такі питання спочатку вирішує вчена рада. Потім її рішення розглядає трудовий колектив. Якщо назву вирішили змінити, то це мають завізувати у Міністерстві освіти і науки України», – сказала Любомира Мандзій.

Наталка СТУДНЯ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.