Львівські пісеньки – piosenki Lwowskie

2457
Львівські пісеньки - piosenki Lwowskie

Не тільки у Львові, але й далеко за його межами відома пісня “Тільки у Львові”. на сьогоднішній день мабуть тільки лінивий її не переспівав. Але які ще колись були відомі пісеньки про Львів на початку ХХ – ого століття?

Львівські пісеньки - piosenki Lwowskie
І як саме звучали ці пісні в часи своєї “юності”. Трохи пошукавши на youtube, знайшов досить цікаві і несподівані (для мене) записи. Знаю, що нічого нового не відкриваю, але душа бажає пісні. І нею ділюся з вами.І розпочнемо з найвідомішої пісні – “Тільки у Львові” (Tylko we Lwowie ) яку виконують Szczepko i Tońko у кінофільмі “Волоцюги”(Włóczęgi), прем’єра якого відбулася 5 квітня 1939 року.

Наступна пісня – Та пане Карольку (Ta panie Karolku), автор слів та музики Віктор Будзінський (Wiktor Budzyński), виконує Йоланта Чельміська (Jolanta Chełmicka). Тут, нажаль ми можемо послухати виконанні, а дивитися будемо старі Львівські фото та відеохроніки.

Наступна “Пісенька про Львів” (“Piosenka o Lwowie”) – це кавер на американський валь-бастон “A Bundle of Old Love Letters” , яку написав  Nacio Herb Brown. Молодий польський поет Мар’ян Хемар (Marian Hemar) у 1926 році написав до неї польський тест з ностальгією за своїм улюбленим містом Львовом. Аудіозапис 1932 року  у виконанні Адама Астона ( Adam Aston).

“Для тих, чиє серце залишилось у Львові” (Dla tych, których serce zostało we Lwowie ) – пісня-ностальгія тих, кому довелося виїхати зі Львова, але Львів залишиться назавжди в їхньому серці. Дуже цікава пісня, дивно що не неї зараз немає рімейків. Хіба може я не чув.

І остання, на сьогодні, пісня “Цей дорогий Львів” (“Ten drogi Lwów”) у виконанні хору Eryana (Chór Eryana)а не хору Juranda (Chór Juranda), як зазначено в титрах на початку відео. Дуже позитивна і динамічна пісенька.

Після такої кількості давніх пісень про наше місто, хочеться побажати нашим сучасним виконавцям звернути свої творчі погляди до нашого міста.


Для того, щоб ваш будинок з фасаду виглядав стильно і вишукано, без додаткових зовнішніх оздоблювальних робіт, використовуєте клінкер – ця цегла і виглядає відповідно і має всі необхідні технічні властивості для надійності та довговічності.

Залиште відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.