Львівські пісеньки – piosenki Lwowskie

3202
Львівські пісеньки - piosenki Lwowskie

Не тільки у Львові, але й далеко за його межами відома пісня “Тільки у Львові”. на сьогоднішній день мабуть тільки лінивий її не переспівав. Але які ще колись були відомі пісеньки про Львів на початку ХХ – ого століття?

Львівські пісеньки - piosenki Lwowskie
І як саме звучали ці пісні в часи своєї “юності”. Трохи пошукавши на youtube, знайшов досить цікаві і несподівані (для мене) записи. Знаю, що нічого нового не відкриваю, але душа бажає пісні. І нею ділюся з вами.І розпочнемо з найвідомішої пісні – “Тільки у Львові” (Tylko we Lwowie ) яку виконують Szczepko i Tońko у кінофільмі “Волоцюги”(Włóczęgi), прем’єра якого відбулася 5 квітня 1939 року.

[youtube lHBiAhiddJ8]

Наступна пісня – Та пане Карольку (Ta panie Karolku), автор слів та музики Віктор Будзінський (Wiktor Budzyński), виконує Йоланта Чельміська (Jolanta Chełmicka). Тут, нажаль ми можемо послухати виконанні, а дивитися будемо старі Львівські фото та відеохроніки.

[youtube GztFSpDFAdQ]

Наступна “Пісенька про Львів” (“Piosenka o Lwowie”) – це кавер на американський валь-бастон “A Bundle of Old Love Letters” , яку написав  Nacio Herb Brown. Молодий польський поет Мар’ян Хемар (Marian Hemar) у 1926 році написав до неї польський тест з ностальгією за своїм улюбленим містом Львовом. Аудіозапис 1932 року  у виконанні Адама Астона ( Adam Aston).

[youtube 7189vQmWZ34]

“Для тих, чиє серце залишилось у Львові” (Dla tych, których serce zostało we Lwowie ) – пісня-ностальгія тих, кому довелося виїхати зі Львова, але Львів залишиться назавжди в їхньому серці. Дуже цікава пісня, дивно що не неї зараз немає рімейків. Хіба може я не чув.

[youtube QobHpdIPeXY]

І остання, на сьогодні, пісня “Цей дорогий Львів” (“Ten drogi Lwów”) у виконанні хору Eryana (Chór Eryana)а не хору Juranda (Chór Juranda), як зазначено в титрах на початку відео. Дуже позитивна і динамічна пісенька.

[youtube wXUAnXc6Qq0]

Після такої кількості давніх пісень про наше місто, хочеться побажати нашим сучасним виконавцям звернути свої творчі погляди до нашого міста.


Для того, щоб ваш будинок з фасаду виглядав стильно і вишукано, без додаткових зовнішніх оздоблювальних робіт, використовуєте клінкер – ця цегла і виглядає відповідно і має всі необхідні технічні властивості для надійності та довговічності.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.