Львів, якого не повернеш. Кінотеатр ” Галичина “

7596
Львів якого не повернеш. Кінотеатр " Галичина "

Невблаганний час змінює все навкруги, і місто Львів також, постійно змінюється … Деякі пам’ятки стоять незворушно сотнями років, деякі змінились до невпізнання, а багато з них ..зникло, немов не було.

2013 року припинив своє існування, був демонтований, колись найбільший широкоформатний кінотеатр Західної України – ” Галичина ” ( поч. назви ” Октябрь “,” Жовтень ” ), на вул. Любінська, 93.

Новозбудований кінотеатр " Жовтень " на вул. Любінська у Львові, фото 1978 року
Новозбудований кінотеатр ” Жовтень ” на вул. Любінська у Львові, фото 1978 року

Будівля кінотеатру була зведена 1978 року, за переробленим типовим проектом, архітектором Людмилою Нівіною на колишньому пр – ті Перемоги ( нині вул. Любінська ).

На ті часи це був великий кінокомплекс – площею близько 3 тис. кв. метрів, на 800 глядацьких місць, із площею перед будівлею, де розмістили рекламну конструкцію для анонсів кінострічок.

На першому поверсі був розміщений гардероб ( пізніше буфет ), санвузли. Простір для очікування розташували на другому поверсі, він сполучався з першим відкритими парадними сходами, над якими було розташовано декоративне панно з дерева ( автор Віктор Кисельов ).

Кінотеатр " Жовтень ", афіша з анонсом військового детективу " За даними карного розшуку ", фото 1980 року
Кінотеатр ” Жовтень “, афіша з анонсом військового детективу ” За даними карного розшуку “, фото 1980 року

В інтер’єрі  були застосовані штучний камінь та дерев’яні елементи світлих кольорів, підлога була паркетна. Зал  вирішений у червоних тонах ( акустичне облицювання стін, напівжорсткі крісла ). Освітлення залу було непрямим, інтегрованим в підвісну конструкцію стелі.

З початком 90 – х відбувається занепад кінопрокатної індустрії, кількість сеансів різко скорочується … Від 1992 року заклад перебував у власності територіальних громад Львівщини. Зал здавався в оренду для проведення масових заходів. Останній зафіксовано 2003 року.

Кінотеатр " Галичина " ( колишній " Жовтень "), фото 90 - х років
Кінотеатр ” Галичина ” ( колишній ” Жовтень “), фото 90 – х років

У березні 2005 року споруду виведено з комунальної власності та приватизовано. У фойє кінотеатру починає функціонувати радіоринок.

У 2007 р. у міський раді розглянуто містобудівне обгрунтування розміщення в будівлі готельно -розважального комплексу. Але економічна криза внесла свої корективи. Орендаря не знайшлось …

На той час будівля не використовувалась вже близько п’яти років …

В останні роки свого існування кінотеатр ” Галичина ” цікавив лише любителів різноманітних закинутих об’єктів ( саме їм ми завдячуємо за останні світлини ” Галичини ” ), неформальну молодь, бомжів …

Саме на такій, дещо сумній ноті, закінчилась 35 – річна історія найбільшого колись широкоформатного кінотеатру Західної України.

P. S. …

Кінотеатр в останні роки існування, фото з сайту explorer.lviv.ua
Кінотеатр в останні роки існування, фото з сайту explorer.lviv.ua
Кінотеатр в останні роки існування, фото з сайту explorer.lviv.ua
Кінотеатр в останні роки існування, фото з сайту explorer.lviv.ua
Кінотеатр в останні роки існування, фото з сайту explorer.lviv.ua
Кінотеатр в останні роки існування, фото з сайту explorer.lviv.ua

Використані джерела :

http://www.lvivcenter.org/ , Інтерактивний Львівhttp://www.skyscrapercity.com/ , http://explorer.lviv.ua/

 

2 COMMENTS

  1. Отличный был кинотеатр. Я в нем бывал ежедневно, так как жил рядом и под ним собиралась наша компания. Хорошие были времена.

  2. Да, бывал там пару раз ещё с родителями в школьные годы 90-е, проживал в районе Сельмаша\Маргаринки и часто бороздил этот район , помню магазин “Чебурашка” там рядом на Любинской. Запомнился фильм “Холодное лето 53-го”, “Октагон ” с Чаком Норрисом…Действительно хорошие были времена.
    P.S. Радиорынок там не думаю что пользовался популярностью, в те годы место паломничества было на Торпедо ( ул Золотая), там торговал мой одноклассник и его отец.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.