Львів несподіваний. Як лосі “приховали” унікальну фреску ХІХ століття (відео)

0
1109

Унікальну фреску знайшли на стіні Державного природознавчого музею НАН України, коли демонтували стару експозицію. На ній зображені руїни монастиря францисканців.

DSC_0663

Костел Святого Хреста і монастир францисканців
Костел Святого Хреста і монастир францисканців

Андрій Бокотей, кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник, завідувач відділу біотичного та ландшафтного різноманіття, розповів “Фотографіям старого Львова“, що оскільки зображені на фресці руїни уже поросли травою, а костел був розбомблений австрійськими урядовими військами у 1848 році під час революції, фреска датується 1850-1852 роками. Її творець міг бачити руїни, дивлячись у вікно, оскільки костел знаходився навпроти сучасного музею на Театральній.

DSC_0674

За словами пана Бокотея, фреска прикрашала сцену міського казино, яке у 1847 році перенесли до приміщення на Театральній, 18 з дому на просп. Свободи, 13.

DSC_0670 DSC_0666

Унікальне творіння приховували… лосі. Його побачили, коли відсунули одну із найбільших шаф музею, у якій знаходились троє рогатих. Фреска була у поганому стані, тому протягом півроку цьогоріч її реставрували фахівці Львівської академії мистецтв. Реставрація стала можливою завдяки проекту “Динамічний музей”.

DSC_0650

Поки музей готується до відкриття основної експозиції (а його анонсують на початок 2016 року), фреску побачити не можна. Андрій Бокотей каже, що шафа з лосями повернеться на старе місце, але у ній зроблять розсувні задні стінки. Тому на час свят і спеціальних заходів фреска буде доступною для огляду всім відвідувачам.

 

 

 

Leave a Reply

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.