Львів’ян запрошують на виставку Івана Проціва “Дорога додому”

476
Львів'ян запрошують на виставку Івана Проціва "Дорога додому"

У вівторок, 22 листопада 2022 року, о 17 год. в галереї “Зелена канапа” (вул. Вірменська, 7) відбудеться відкриття виставки живопису та графіки Івана Проціва “Дорога додому”.

За останні 20 років у львівського художника родом з села з красивою назвою Княжолука на Прикарпатті назбиралося більше двох десятків пейзажів, які досі не були представлені публіці.

Іван Проців
Іван Проців

Ніякої урбаністики. Кольорові заквітчані луги, краєвиди річки Свіча, намиті каміння після паводку, ластівчині нірки у береговому відкосі, Ясна гора з монастирем отців Василіан на її верхівці. Окремою лінією є графічно досконалі «портрети» дерев. Монохромні, в стилістиці близькій до медитативної філософії мистецтва сходу, Японії.

Раніше Іван Проців часто приїжджав до свого дому дитинства і ходив «на етюди». Іван любить одиноке споглядання. Його пейзажі відображають цей стан, ці образи рідної і такої улюбленої землі.

Робота з виставки Івана Проціва "Дорога додому"
Робота з виставки Івана Проціва “Дорога додому”

Сьогодні “Дорога додому” резонує з теплою ностальгією багатьох українців. Ми ще гостріше любимо свою землю, свою малу батьківщину. То ж ця виставка має всі передумови стати оновлюючим естетичним досвідом для її глядачів.

Іван Проців народився 1958 року в селі Княжолука,  Івано-Франківської області. Закінчив Львівське художнє училище ім. І.Труша (1977),  Львівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва (1984) – факультет проектування інтер’єру та меблів. З 1986 року приймає участь у виставках. Учасник регіональних, республіканських та міжнародних виставок. Член Спілки художників України з 1992 року. Працює старшим викладачем Львівської національної академії мистецтв з 2000 року.

Робота з виставки Івана Проціва "Дорога додому"
Робота з виставки Івана Проціва “Дорога додому”

«Заслужений діяч мистецтв України» з 2008 року. Автор більше 20 персональних та учасник понад 150 виставок в Україні та за кордоном. Доцент  кафедри дизайну середовища Львівської національної академії мистецтв з 2011 року.

Займається станковою графікою, малярством, іконописом (проект і виконання розписів та ікон церкви св.Анни у м. Львові, та церкви Вознесіння ГНІХ в монастирі отців Василіан у м. Золочеві).

Робота з виставки Івана Проціва "Дорога додому"
Робота з виставки Івана Проціва “Дорога додому”

Ряд творів є власністю Міністерства культури України. Роботи знаходяться в державних музеях, галереях та приватних збірках України, Канади, США, Франції, Іспанії, Англії, Угорщини, Польщі, Голандії, Китаю та ін.

Олеся ДОМАРАДЗЬКА

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.