Львів ян запрошують на відкриття виставки “Символи Незалежності”

179
Львів ян запрошують на відкриття виставки

В п’ятницю, 20 серпня 2021 року,  о 12:00 у Львівському історичному музеї (пл. Ринок, 6 виставкова зала, І поверх) відбудеться відкриття виставки “Символи Незалежності”.

Виставка «Символи незалежності» продовжує цикл заходів Львівського історичного музею, присвячених 30-літтю Незалежності України.

ХХ ст. стало часом найактивнішої боротьби українців за свободу і самостійність; 1991 рік увінчався остаточним утвердженням державної незалежності.

Провідним мотивом даного музейного проєкту виступають прагнення українців до свободи та боротьба за незалежну державу у ХХ ст. Автори виставки пропонують відвідувачу простежити шлях державотворення за допомогою музейних пам’яток, що пов’язані з національною символікою. Кожен народ має символи, які уособлюють його самобутність та національну єдність. Вони підносять його дух в боротьбі за власну самостійну державу та національне самоутвердження. До таких символів належать герб, прапор та гімн.

Символами незалежності стали й поети і політики, військові та священики, науковці та художники, що  боролись за свободу народу, творчості та думки, віровизнання. Вони зуміли залишитись собою у часи бездержавності, зберегти свободу в собі та пронести її через життя.

На виставці представлені понад 200 пам’яток з 25-ти  фондових збірок Львівського історичного музею: перші українські банкноти, оригінальні документи, раритетні відзнаки та нагороди, унікальні картографічні видання, світлини, особисті речі відомих громадсько-політичних діячів, представників духовенства. Значна частина представлених експонатів є результатом кропіткої пошукової, науково-дослідницької та реставраційної роботи музейників та демонструються вперше.

Куратор виставки: Андрій Музика, завідувач відділу ЛІМ “Музей історії Львова”.

Руслан КОШІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.