Львів’ян запрошують на лекцію про особистого лікаря Симона Петлюри

463
Львів'ян запрошують на лекцію про особистого лікаря Симона Петлюри

В п’ятницю, 4 листопада 2022 року, о 16.00 в читальній залі Науково-технічної бібліотеки НУ “Львівська політехніка” ( вул. Професорська, 1) професор Олександр Кіцера прочитає лекцію “Модест Левицький, або історія однієї фотографії.

Подія організована Українським Фотографічним Товариством (УФОТО) у співпраці з Львівським Фотомузеєм, Державним історико-культурним заповідником “Нагуєвичі” та Науково-технічною бібліотекою НУ “Львівська політехніка”.

Модест Пилипович Левицький – лікар, письменник, дипломат, мовознавець, педагог.
Доповідь-презентація, присвячена життю і діяльності визначного українця – Модеста Пилиповича Левицького. Народжений 23 липня 1966 року на Вінниччині в шляхетській родині, отримав в Київському Університеті св. Володимира філологічну і медичну освіту. Працював на Київщині, на Поділлі і на Волині, був особистим лікарем Лесі Українки, Симона Петлюри, Мстислава Скрипника.

Олександр Кіцера. Світлив Олександр Харват Олександр Кіцера. Світлив Олександр Харват

Як письменник був автором численних прозових творів, позитивно оцінених Іваном Франком. Разом з дружиною Зінаїдою переклав українською багато творів світової класики. Був працівником Посольства (Місії) УНР в Греції, а після смерті посла Бориса Матушевського очолив місію, перекладав твори українських письменників новогрецькою мовою.

Як музикант (піаніст і бандурист) популяризував українську музику, як композитор поклав на музику ряд поетичних творів Лесі Українки. Викладав українську мову в еміграційній Українській Господарській Академії в Подєбрадах (Чехія), в Луцькій Українській Ґімназії на Волині.

Помер 16 червня 1932 року, похований в Луцьку. Автора презентації та його Батьків єднало з Модестом Левицьким… але про це – під час зустрічі.

До та після лекції традиційно пригощає Кава Старого Львова. Вхід вільний.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.