Львів’ян запрошують на лекцію “Археологія вогню: найдавніші пожежі нашого краю у світлі архітектурно-археологічних досліджень”

318
Львів'ян запрошують на лекцію

В четвер, 6 жовтня 2022 року, о 16.00 в читальній залі Науково-технічної бібліотеки НУ “Львівська політехніка” ( вул. Професорська, 1) запрошуємо на лекцію “Археологія вогню: найдавніші пожежі нашого краю у світлі архітектурно-археологічних досліджень”.

Подія організована Українським Фотографічним Товариством (УФОТО) у співпраці з Львівським Фотомузеєм та Науково-технічною бібліотекою НУ “Львівська політехніка”.

Російсько-українська війна актуалізувала наші зусилля у збереженні наших міст і сіл, наших пам’яток не тільки від ракетних чи артилерійських обстрілів, але й від пожеж, які стають наслідком військових дій.

У своїй лекції науковець, дослідник архітектурно-археологічних пам’яток і пам’яткоохоронець Василь Петрик поділиться історіями нашого краю, де пожежі змінювали обличчя наших міст, ставали часом історичними маркерами на сторінках хронік. Адже перша згадка про Львів якраз пов’язана з пожежею Холма – нашої першої королівської столиці. Також пожежа 1527 року знищила забудову Львова, після чого змінилося навіть планування міста.

Як відображені ці події в іконографії, як віднаходять їхні сліди археологи, як бачать їх історики архітектури, і як ми оберігаємо сьогодні пам’ятки від пожеж – запрошуємо послухати і побачити на лекції, що продовжує цикл зустрічей з дослідниками у сфері археології та архітектури.

До та після лекції традиційно пригощає Кава Старого Львова.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.