Львів’ян запрошують на лекцію “100-літній ювілей М. Лисенка в умовах німецької окупації Львова”

342
Львів'ян запрошують на лекцію

У в п’ятницю, 12 серпня 2022 року, о 16.00 в читальній залі Науково-технічної бібліотеки НУ “Львівська політехніка” ( вул. Професорська, 1) відбудеться лекція Роксолани Гавалюк “100-літній ювілей М. Лисенка в умовах німецької окупації Львова”.

Подія організована Українським Фотографічним Товариством (УФОТО) у співпраці з Львівським Фотомузеєм та Науково-технічною бібліотекою НУ “Львівська політехніка”.

На 22 березня 1942 р. припадали 100-літні роковини з дня народження великого українського композитора Миколи Лисенка. В цей час Львів знаходився під німецькою окупацією. Наш буремний 2022 рік для митця також ювілейний (180 років від дня народження) і урочистий концерт на його вшанування на площі перед оперним театром завершився сигналом повітряної тривоги. Як тепер, так і тоді відзначати знакові дати нашого музичного класика доводилося відзначати не лише з мобілізацією максимально якісних творчих сил, але й виявляючи переконану громадянську позицію і немалу відвагу.

Микола Лисенко (1842-1912) – класик української музичної культури, композитор, чиї солоспіви були в репертуарі Соломії Крушельницької впродовж усієї концертної діяльності.
Микола Лисенко (1842-1912) – класик української музичної культури, композитор, чиї солоспіви були в репертуарі Соломії Крушельницької впродовж усієї концертної діяльності.

Тоді в 1942-му зусилля музикантів – професіоналів і аматорів, науковців, композиторів, редакції українського радіо координував спеціально створений Ювілейний лисенківський комітет, який поєднував різні напрямки роботи: концертну, видавничу, просвітницьку, виставкову та інші. А оскільки у них безпосередню участь взяли син та донька композитора, які жили і працювали у нашому місті, значення кожної з творчих подій набуло історичної ваги. Результат вийшов справді вражаючим. Тому мова йтиме про творчість, відданість, винахідливість, відвагу, про справжній, діяльний патріотизм в умовах війни.

До та після показу традиційно пригощає Кава Старого Львова. Вхід безкоштовний.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.