Львів’ян кличуть на виставку “Голодомор 1932-1933 рр. Геноцид українського народу”

231
Львів'ян кличуть на виставку

Завтра, 9 листопада 2023 року, о 14.00 в Музеї історії України (пл. Ринок, 24, ІІІ поверх) відбудеться відкриття виставки “Голодомор 1932-1933 рр. Геноцид українського народу”. Автор виставки Оксана Куценяк.

Геноцид — цілеспрямовані дії з метою повного або часткового знищення груп населення чи народів за національними, етнічними, расовими або релігійними мотивами. Цим словом український народ називає національну катастрофу 1932—1933 років.

“Цим виставковим проєктом ми вчергово нагадуємо унікальну історію Голодомору, бо впевнені, що її мають знати не лише в Україні, але й у цілому світі. Також, прагнемо донести громадськості, чому ми вважаємо Голодомор геноцидом, та чому світове співтовариство повинно його визнати,” – говорить Оксана Куценяк.

Голодомор — одна із найтрагічніших подій в історії не лише України, але й світової історії поч. ХХ ст. Не осягнувши його масштабів та наслідків, не можливо зрозуміти природу та злочини тоталітарного радянського режиму.

Ця подія в широкому розуміння мала свою передісторію та наслідки, саме тому в хронологічному розрізі матеріали виставкового проєкту охоплюють майже ціле століття: тридцять років до початку трагедії, і завершуються подіями визнання та вшанування жертв у сучасній Україні.

“Ми впевнені, що говорити про це важливо, особливо тепер, після повномасштабного вторгнення росії 24 лютого 2022 року, адже не маємо права тішитись надією, що новітній Голодомор може не повторитися. Навпаки, як бачимо з подій за останні майже два роки, ознаки геноциду спостерігаємо дедалі частіше. Історія Голодомору 1932—1933року вчить нас як уникнути подібних злочинів та протистояти ворогу, який вкотре планує та організовує ці злочини. Злочини, що залишають невиліковні рани…
Наш обов’язок — говорити про них, називати речі своїми іменами та протистояти усіма способами!” – зазначає авторка виставки.

Наталка СТУДНЯ

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.