Львів’ян кличуть на лекцію “П’ять перлин княжого Галича”

556
Львів'ян кличуть на лекцію

У вівторок, 12 грудня 2023 року, о 17.00 у Львівському палаці мистецтв (вул. Коперника, 17) відбудеться лекція “П’ять перлин княжого Галича”.

Розповідатимуть: Юрій Лукомський – кандидат архітектури, старший науковий співробітник відділу археології Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України і Андрій Гусак – історик, науковий співробітник Національного заповідника «Давній Галич».

Подія організована у співпраці Українського Фотографічного Товариства (УФОТО), Львівського Фотомузею та Львівського палацу мистецтв.

Галич – одне з найдавніших міст України, славна столиця Галицького князівства, а пізніше Галицько-Волинської держави. У всі часи Галич був П’ємонтом державності Русі-України. Це потужний форпост, на південно-західних давньоруських землях. У XIII ст., коли Київ втратив свою міць, саме це стольне місто продовжило традиції державотворення Київської Русі, стало центром політичного, економічного та духовного життя держави і дало назву цілому регіону України.

Звідси беруть свої титули князі, королі, патріархи та митрополити. Галицькі зодчі споруджували білокам’яні храми, подібних яким немає у світі. У Галичі є коріння нашої Церкви, нашої Державності, нашого Народу.

З нагоди 1125-річчя першої письмової згадки про Галич Івано-Франківська обласна рада проголосила 2023 рік на Прикарпатті роком Княжого Галича.

Під час лекції слухачі дізнаються про минувшину стольного міста над Дністром, про унікальні пам’ятки всеукраїнського і всесвітнього значення, про результати останніх археологічних досліджень, про зв’язок Галича з іншими європейськими містами.

До та після події традиційно пригощатиме Кава Старого Львова.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.