Лекцію про геноцид ромів України прочитають у музеї «Територія Терору»

263
Лекцію про геноцид ромів України прочитають у музеї «Територія Терору»

Наступного тижня, 25 жовтня 2018 року, о 17.00 у музеї «Територія Терору» (просп. Чорновола, 45г) відбудеться лекція Михайла Тяглого, наукового співробітника Українського центру вивчення історії Голокосту, відповідального редактора наукового часопису «Голокост і сучасність», на тему «Поліцентричний” геноцид: доля ромів України в добу нацистської окупації.

Під час німецької та румунської окупації України поряд з євреями ще одна група українського населення зазнала переслідувань та зрештою загибелі лише через своє біологічне походження. У повоєнні десятиліття її доля залишалася поза увагою, а причини загибелі, як їх усвідомлювали в повоєнному суспільстві, обумовлювалися усталеними стереотипами самого суспільства щодо цієї групи жертв.

Якими насправді були мотиви переслідувань окупантами ромського населення та як формувалася смертоносна окупаційна машина винищення ромів? Якими були співвідношення ідеології та прагматизму, центральних наказів та місцевих ініціатив у появі вбивчого механізму? Чи існували регіональні особливості у цьому явищі відповідно до окупаційних зон, на які було поділено Україну? Яким було ставлення місцевого населення до переслідуваних? Зрештою, як самі роми сприймали утиски та вбивства і які стратегії виживання практикували? Саме цим питанням буде присвячена лекція Михайла Тяглого.

Потрапити на лекцію можна абсолютно безкоштовно.За детальною інформацією звертайтесь до Анни Шиманської за телефоном +38 (096) 783 50 96.

Ольга ДОВГАНИК

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.