Лекція та Поетичний Пік-нік присвячені літературному проекту “Перший вінок” відбулися у Львові

794
Лекція та Поетичний Пік-нік, присвячені літературному проекту Наталії Кобринської "Перший вінок"

В неділю, 15 липня 2018 року, у Державному меморіальному музеї Михайла Грушевського у Львові спільно із командою Pro Lviv with love відбулася Лекція та Поетичний Пік-нік, присвячені літературному проекту Наталії Кобринської “Перший вінок”.

Оповідачка Соломія Трильовська розповіла про Жіночий Альманах «Перший вінок», що вийшов у Львові весною 1887 року в друкарні Товариства ім.Т.Шевченка. Це стало особливою подією в історії України як мінімум з двох причин.

Соломія Трильовська
Соломія Трильовська

Насамперед, це було перше видання, де авторками, упорядницями та видавцями виступили тільки жінки – можливо, навіть, що це перше такого типу видання у світі.

А по-друге, проект, напевно, також вперше поєднав розділені в тому часі українські території – серед учасниць були представниці як Галичини, так і Наддніпрянської України, і навіть Південної України (Херсонська губернія).

Лекція та Поетичний Пік-нік, присвячені літературному проекту Наталії Кобринської "Перший вінок"
Лекція та Поетичний Пік-нік, присвячені літературному проекту Наталії Кобринської “Перший вінок”

І хоча львівська погода внесла свої корективи у формат проведення Поетичного Пік-ніка ті гості, котрі не злякались дощу і прийшли на захід отримали не тільки естетичне задоволення від надзвичайно пізнавальної розповіді лекторки, а також ммали змогу покуштувати смаколики Терези Гожельник, приготованими за переписами, які ще й досі живуть у давніх галицьких родинах, а також за переписами Осипи Заклинської.

Ірина ХМАРСЬКА

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.