Львів та Львівщина на маловідомих фото кінця ХІХ-поч.ХХ ст.

2946
Львів та Львівщина на фото кінця ХІХ-поч.ХХ ст.

Кілька днів тому Національний цифровий архів Польщі презентував у себе на сторінці нову колекцію світлин, які стосуються території України. Фото датуються кінцем ХІХ – поч. ХХ століття. На світлинах можемо побачити Львів, Дрогобич, та села Львівщини. Фото датуються широким діапазоном 1880-1939 рр.

Вокзал у Львові
Вокзал у Львові
Залізниця в с. Лавочне, Львівщина
Залізниця в с. Лавочне, Львівщина
Місцевість Голоско у Львові
Місцевість Голоско у Львові

В описі до колекції цих раніше невідомих кадрів йдеться, що всього нараховується 750 світлин. Фото були придбані у 1999 році. Це лише позитиви, зроблені з оригінальних скляних негативів. Доля негативів невідома. На фотографіях немає печатки фотомагазину чи інших знаків, що дозволяють ідентифікувати імена фотографів чи фотостудій. Також немає описів змісту фотографій, не рахуючи виключно випадкових та неточних описів, застосованих до деяких матеріалів безпосередньо перед продажем. Не видається можливим, що автором фотографій була одна людина, тим більше, що між найранішими та останніми знімками існує великий хронологічний діапазон.

Місто Дрогобич
Місто Дрогобич
Місто Борислав
Місто Борислав
Місто Жовква
Місто Жовква
Місто Винники
Місто Винники

Однак, дослідники фото вважають, що можливо ці світлини все ж належали одній фотостудії, і передавались від батька до сина, що було досить поширеним у той час. На цей факт вказує монотематичність (архітектура Львова) та спосіб фотографування, особливо знімки, великих планів, другий план та перспектива – типові для однієї школи чи одного фотомайстра. Подібні або навіть однакові несправності майстерні зустрічаються у ранніх та пізніх фото. Тому з великою часткою ймовірності можна сказати, що придбані фотографії є продуктом однієї із львівських фотосалонів, що вже існували у другій половині ХІХ ст.

Джерело фото: https://www.szukajwarchiwach.gov.pl/

Тетяна ЯЦЕЧКО-БЛАЖЕНКО

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.