Львів’ян запрошують на виставки живопису Адальберта Ерделі

1335
Адальберт Ерделі. Куточок саду.1920-1930-ті.
Адальберт Ерделі. Куточок саду.1920-1930-ті.

У вівторок, 3 березня 2020 року, о 16.00 в Національному музеї імені Андрея Шептицького у Львові (проспект Свободи, 20)  відбудеться відкриття виставки живопису Адальберта Ерделі.

Ретроспективна виставка творів Адальберта Ерделі з приватних колекцій в Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького представляє творчу спадщину одного з основоположників закарпатської школи живопису, художника високої професійної культури, неперевершеного майстра пейзажного та портретного живопису, натюрмортів, сюжетних композицій, сатиричної графіки, який своєю багатогранною діяльністю вписав в історію українського мистецтва першої половини ХХ ст. одну з найяскравіших сторінок.

Афіша виставки живопису Адальберта Ерделі
Афіша виставки живопису Адальберта Ерделі

Проект покликаний уперше в такому широкому обсязі ознайомити мистецьке середовище Львова з жанрово-тематичною палітрою А. Ерделі (1891–1955), яку представляють роботи 1912 – 1954 років, а також розкрити еволюцію образно-пластичної мови митця та його пошуків художнього формовислову. Водночас виставка, на нашу думку, продемонструє ті риси закарпатської мистецької школи, які увібрали кращі здобутки європейської та місцевої народної культури. А. Ерделі своєю багатогранною діяльністю, як митець, філософ, педагог, поет і письменник, культурно-громадський діяч сприяв розвитку національного мистецтва європейського рівня, творив мистецтво, яке могло уповні виразити багатюще життя мешканців Карпат, незрівнянний ландшафт та його барви, і будував систему художньої освіти для місцевої обдарованої молоді.

Виставка організована галереєю НЮ АРТ (м. Київ), об’єднує понад 80 творів художника у жанрах портрета, пейзажу і натюрморту.

Наталка РАДИКОВА

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.