Кульпарківський парк у Львові, або історія маленької перемоги

2148
Кульпарківський парк у Львові
Кульпарківський парк у Львові

Цей парк ми знаємо під назвою Кульпарківський і, в більшості випадків, його навіть не називають парком, а просто – сквером. Розташований наприкінці вулиці Коновальця і закладений у 1950-х роках під назвою Парк Геологів, він такий маленький й та непримітний, що більшість мешканців Львова навіть не знає про його існування.

Але власне цей парк, ці кілька десятків дерев допомогли мешканцям навколишніх будинків, яким небайдужа доля міста, відчути себе сильними, об’єднатися і отримати перемогу над свавіллям чиновників.

Все розпочалося ще 2011 році, коли ЛКП «Львівавтодор» завершив ремонт вулиці Коновальця і перетворив територію парку на величезний смітник. Все будівельне сміття висипалося невеликими гірками в парку.

Так тривало довго. Пройшов рік з часу завершення ремонту вулиці Коновальця, але ЛКП «Львівавтодор» не поспішав вивозити гори сміття і парк поступово почав помирати і перетворюватися на велику помийну яму.  Тут уже ніхто не гуляв з дітьми, ввечері через парк ніхто не ходив і з часом він почав перетворюватися на великий громадський туалет.

Але терпець мешканців цього чудового району увірвався і вони об’єдналися щоб врятувати цей парк для себе, для своїх дітей та для міста. Вони влаштовували акції протесту, вони закидали адміністрацію міста сотнями листів, вони закликали на допомогу представників засобів масмедіа і змусили чиновників виконати свою роботу і прибрати парк.

Він і зараз тішить око своєю красою, тут гуляють мами з дітьми і старші пани та пані виходять сюди на спацер. Пройдуть роки і виростуть нові дерева, і нові діти будуть приходити у цей парк – парк, який  став символом перемоги об’єднаної сили громади.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

1 коментар

  1. Я знаю цей парк-сквер! Щодня йду через нього на трамвайну зупинку. Тільки для мене це не Парк Геологів, а Парк пір року:-) Спостерігаючи за природою, саме там виловлюю перші ознаки весни, літа, осені і зими. Дякую за публікацію!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.