Критерії ХХІ століття: як, коли і чому дітей потрібно навчати бізнесу?

642
Богдан Лукань
Богдан Лукань

Бути успішним бізнесменом чи бізнес-леді, мати власну справу та втілювати свої найсміливіші ідеї в життя, ризикувати і отримувати прибуток – мріє кожен. І якщо раніше вважалося, що бізнесменом потрібно народитися, то у ХХІ столітті доведено, що цьому мистецтву можна навчитися. А вчитися, виявляється, потрібно з раннього дитинства! Чому? Відповідь на це та багато інших  запитань дає Лукань Богдан Іванович – генеральний директор Чернівецької та Львівської філій Міжнародної освітньої мережі Бізнес-шкіл для дітей та підлітків MINIBOSS  BUSINESS SCHOOL.

Богдан Лукань
Богдан Лукань

– Чому саме Бізнес-школа MiniBoss, як власний проект? Чим вона вас зацікавила?

– Напевно однією з найвагоміших причин старту системи MiniBoss Business School в Чернівцях стало народження мого старшого сина. У той момент я почав думати про те, що мені хочеться, аби мої діти мали щасливе дитинство, були правильно вихованими і цілеспрямованими у майбутньому. Я почав мріяти, щоб вони не просто перейняли мій бізнес, чи успадкували започатковану мною справу, але й розвинули її та мали достатньо знань, щоб створити щось своє, жити, отримувати задоволення, виконувати свою місію і бути успішними. А для цього потрібні відповідні знання. І такої пропозиції в освітній сфері нашого міста на той час ще не було!

Miniboss Business School
Miniboss Business School

– З якими труднощами мали справу, коли починали школу в Чернівцях?

– Дещо складно було одразу почати реалізовувати програму дій в повному обсязі. А потрібно було задіювати паралельно кілька напрямків реклами, налагоджувати співпрацю зі школами. Десь ми ще не мали потрібного досвіду, але це вже в минулому. Ми зрозуміли, що прописані задачі – вони працюють та приносять результат в інших філіалах по Україні, і в нас в Чернівцях теж. Чим якісніше виконується програма, тим більше результатів ми отримуємо. Якщо порівняти сьогодні і вчора, то я зрозумів одну просту річ, якщо щось не виходить – працюйте, вдосконалюйтеся, вивчайте питання глибше і результат обов’язково буде.

Miniboss Business School
Miniboss Business School

– І які ж доходи у юних підприємців? Скільки їм знадобиться часу, щоб заробити свій перший мільйон?

Питання не в тому, чи зароблять вони великі статки чи ні саме на першому своєму проекті. Головне, щоб вони відчули, що можуть генерувати нові ідеї, створювати, реалізовувати, вираховувати і отримувати прибуток. Вони повністю командою пройшли весь шлях, від зародження ідеї – до реальних дій і отримання результату! А далі, будь ласка, масштабуйте, розвивайте, пишіть інші книги або переносьте алгоритм дій на нові проекти. Головне, що у дітей вже відсіялося багато страхів і зникло відчуття, що великі справи – не для них. Вони знають, що можуть все!

Miniboss Business School
Miniboss Business School

– Чим же особливе навчання в MiniBoss?

Коли ми говоримо про цінність системи MiniBoss, то наголошуємо, що вчимо дитину не просто бізнесу. Насправді ж ми формуємо лідерські здібності, навчаємо роботі в команді, даємо дитині спробувати власні сили у різних ролях, на різних посадах, вчимо нести відповідальність за прийняті рішення, допомагаємо відкрити таланти, нарощуємо крила, додаємо енергії, віри у власні сили, вчимо не здаватися. MiniBoss – це середовище, в якому неможливо, щоб не вийшло. Це розвиток підприємницьких навичок в цілому. Суспільство сьогодні не готове до того, що дитину треба навчати бізнесу з 6-ти років, а це насправді потрібно робити з народження. Чи стане дитина успішним бізнесменом, дієвим керівником, інвестором чи меценатом – це залежить від того, як вона буде розвивати свої здібності з раннього віку.

Тому ази бізнесу треба вивчати з дитинства. Ми часто чуємо заперечення, негативні установки, які батьки дають дітям не усвідомлюючи. Наприклад: «Не бери гроші – вони брудні», «Ти ще замалий, щоб мати справу з грошима», «Гроші – це не іграшка – віддай», «Бізнес – це брудна справа». Ці установки не дають дитині навіть спробу самореалізуватися у майбутньому. Ми чітко розуміємо, що  незалежно від того, чи буде  дитина стоматологом, гінекологом, юристом, адвокатом, майстром спорту чи власником якогось агентства – їй  у будь-якому випадку потрібно пройти систему навчання в MiniBoss, щоб навчитися будувати відносини і працювати в команді, щоб навчитися переконувати та вести за собою людей, не здаватися, вірити, мріяти і досягати!

Miniboss Business School
Miniboss Business School

– Скільки часу потрібно навчатися в MiniBoss, щоб мати гарантований результат?

Дуже цікаве питання. Ми зараз бачимо, що є категорія батьків, які з першого місяця, навіть з першого заняття, хочуть побачити результат та отримати «швидкі дивіденди». Але всі ми розуміємо, що стати підприємцем та ефективним управлінцем за один місяць не реально. І я, виходячи з особистого досвіду, і експерти у бізнес-тематиці, і провідні бізнес-тренери, наголошуємо, що будь-яка справа має функціонувати мінімум 2-3 роки для отримання результатів. У нашому випадку ми чітко розуміємо, що дитина має проходити навчання протягом 5-8 років. І вже доведено європейськими експертами, що після 5-ти років у системі MiniBoss є 100% гарантія, що дитина  точно досягне результатів. Тому, що це не суха теорія, а реальне формування свідомості успішної людини, позитивного підходу, правильних реакцій на різні життєві ситуації протягом тривалого періоду і це стає природною системою мислення дитини. Це не шаблон, не покрокова інструкція прийнятих кимось рішень – це значно глибша програма.

Варто наголосити, що дитина з радістю та ентузіазмом ходить в MiniBoss Business School, а це означає, що подану інформацію діти не просто чують, а сприймають і усвідомлюють, не забуваючи її.

Цікавий факт, ми вже бачимо, що деякі батьки починають дисциплінувати своїх дітей забороною відвідування MiniBoss Business School за якісь провини – хтось на місяць, хтось на два. Це абсолютно невірний підхід – це «обрізання крил» вже на старті росту, коли дитина тільки-но повірила у власні сили, почала рухатися в правильному напрямку, відчула бажання вдосконалюватися і, обриваючи це, потім важко дитину вивести на той же рівень ентузіазму і прагнень.

Miniboss Business School
Miniboss Business School

– Розкажіть детальніше, як проходить навчання у MiniBoss Business School.

Дитина вивчає 8 курсів. Пройшовши їх вона абсолютно свідомо, на основі тестів, отримує відповіді – куди їй рухатися далі. Чому? Тому, що вона і в теорії, і на практиці ознайомлюється з такими напрямами, як:

  1. Ази економіки.
  2. Сімейна економіка.
  3. Креативне мислення.
  4. Засади ринкової економіки.
  5. Проектний менеджмент.
  6. Створюємо компанію.
  7. Економіка міста.
  8. Кар’єрна карта.

Така додаткова освіта демонструє дитині багатогранність та широкі можливості, – і сучасного світу, і особистості у цьому світі.

Miniboss Business School
Miniboss Business School

Другий момент – якщо дитина рік теоретично готується, а потім представляє свій проект на рівні Форуму стартапів та виходить на рівень України по молодіжному підприємництву, – вона крок за кроком проходить це все, проживає незабутні емоції, отримує європейські гранти, вчиться міжнародному етикету і спілкуванню у вищих ешелонах суспільства, – все це глибоко впливає на формування її особистості. А якщо вона ще до того ж відвідує бізнес-тури, де її зустрічають генеральні директори світових підприємств та заводів, власники транснаціональних компаній, то після цього дитина сама усвідомлює, для чого потрібно вчитися і як саме вона хоче заробляти кошти.

Сьогодні Німеччина, Америка та Китай диктують правила світового бізнесу, ми звідти запозичуємо досвід, привозимо дієві інструменти, які ще не втілені в Україні, тобто «новинки», які там давно функціонують і приносять прибуток їхнім власникам. А той, хто об’їздив весь світ – має ще більший і ширший світогляд! Одним із визначальних факторів є середовище, в якому навчається дитина. Це діти-однодумці, які рухаються в одному напрямку, розвиваючи себе як особистість. Це діти з сімей, де зазвичай вже успішні батьки і вони є достойним прикладом для наслідування. Але, як би парадоксально це не звучало, тільки батьківського прикладу недостатньо. Інколи важливішу роль відіграє оточуюче середовище, коло друзів та старших наставників, оскільки багато життєвих рішень дитина приймає завдяки твердженням авторитетних для неї сторонніх осіб. Тому так важливо доповнювати один одного у комплексному вихованні дитини.

Miniboss Business School
Miniboss Business School

– Важливою складовою системи навчання є літні табори для дітей. Це щорічні акції? Де вони відбуваються, чим забезпечені, скільки коштують?

Так, ви маєте рацію, бізнес-табори – це один з надзвичайно потужних елементів системи MiniBoss Business School. Вони проходять у різних країнах світу і тривають переважно 2 тижні. Вартість, безумовно, залежить від країни перебування.

У 2017-му році я особисто зі своїм сином відвідав два табори – один на території України, інший – в Болгарії. Одночасно була можливість поїхати у Грецію та Великобританію. Дитина самостійно обирає, куди вона хоче поїхати і де хоче продовжувати навчання влітку. Є діти, які відвідують кілька бізнес-таборів, якщо періоди поїздки не співпадають. Програма прописана таким чином, що будь-яка дитина може самостійно скласти свій графік розвитку і як мінімум зобов’язана відвідати хоча б один табір. Їхня суть полягає у підході, в атмосфері, у тому що зустрічаються MiniBoss-и з усієї України і не тільки України, адже наша школа представлена в багатьох країнах світу, і кількість держав-членів нашої системи з кожним роком зростає. Зазначу, що у листопаді 2017-го року відкрилося ще 2 філіали MiniBoss Business School – у Болгарії та Литві. А загалом  у нас налічується 25 філіалів у різних країнах світу! І всі наші учні зустрічаються, знайомляться, спілкуються, здружуються, розвивають нетворкінг – саме у літніх таборах. Вони ніби відпочиваючи розвиваються у напрямку системи MiniBoss Business School. І це дуже круто!

Miniboss Business School
Miniboss Business School

– В яких містах України вже діє MiniBoss Business School?

MiniBoss Business School представлений в багатьох містах України, а саме – в Києві, Одесі, Новій Каховці, Вінниці, Чернівцях. Запускаємо зараз філіал у Львові.

– Чому вирішили відкрити філіал саме у Львові?

– Розібравшись у складній структурі MiniBoss Business School, зрозумівши її високу цінність, я усвідомив і повірив, що ми виконуємо серйозну місію. І тому хочеться надати можливості такого розвитку й львів’янам. Я чітко розумію, що Львів, як потужний освітній центр України, швидко включиться і зрозуміє нашу систему. Я вирішив масштабувати MiniBoss Business School у Західному регіоні. Львів мені дуже подобається як місто, я бачу там високий потенціал, цікаву аудиторію, яка має право і шанс навчати своїх дітей у MiniBoss Business School.

Miniboss Business School
Miniboss Business School

– Назвіть основні переваги MiniBoss Business School в порівнянні з іншими приватними школами та курсами.

1 – Це бренд №1 в Бізнес-освіті для дітей у світі, що визнано європейськими та світовими експертами у 2015-у році. І тут без коментарів. У нас немає конкурентів!

2 – Гарантований результат навчання. У випадку, якщо дитина навчається мінімум 5 років і виконує програму навчання, то ми гарантуємо, що вона виросте успішною і щасливою людиною і чітко знатиме своє призначення у житті.

3 – Системний підхід у навчанні дитини. Якщо ми говоримо про підприємницькі навички і їхній розвиток, то ми розуміємо, що вони включають в себе розвиток усіх восьми Q, тобто розвиток інтелекту, здібностей та інших навичок видатної людини. Це комплексний підхід, якого не дасть жодна інша школа. Це повноцінне навчання, а не курси. Ми даємо альтернативу університетській освіті і допомагаємо дітям самостійно усвідомити свої таланти та покликання. Пройшовши навчання в MiniBoss, дитина буде готова до життя! Ми готуємо дитину не до вступу у вищі навчальні заклади, як всі школи, а до РЕАЛЬНОГО життя.

Miniboss Business School
Miniboss Business School

4 – 17 років міжнародного досвіду!

5 – Здорове середовище. Ми про це вже говорили і це надзвичайно важливо!

6 – Єдиний у світі бізнес-інкубатор для дітей. Бізнес-інкубаторів для дорослих сьогодні налічується чимало, а ось для дітей – немає, ми єдині, монополісти, якщо можна так сказати.

7 – Всесвітній чемпіонат з підприємництва для дітей. Це розвиває змагальний дух, це міжнародний майданчик для обговорення бізнес-проектів і це стимул бути світовим лідером вже з дитинства!

Ви ще роздумуєте, чи віддавати свою дитину до нас? – Ми вас чекаємо! Приходьте вже завтра!

 Спілкувалася Леся КІЧУРА
Фото з архіву Богдана Луканя

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.