Kостел сакраменток, вулиця Ґосєвського (церква св.Трійці, вулиця Тершаківців)

1654
Kостел сакраменток, вулиця Ґосєвського (церква св.Трійці, вулиця Тершаківців)
Kостел сакраменток, вулиця Ґосєвського (церква св.Трійці, вулиця Тершаківців)

Як і більшість давніх споруд нашого міста, цей храм перебудовувався кілька разів і кожен період в історії залишав н його обличчі свій слід. Монастир сакраменток (бенедиктинок з Адорації Найсвятішого Сакраменту) заснували у 1710 році. А  у 1718 році було зведено перший костьол Заручин Пресвятої Діви Марії та Святого Йосифа. Була це  дерев’яна фахверкова споруда, яка проіснувала до 1743 року.

У 1744—1780 роки костел відбудували в камені за проектом відомого архітектора німецького походження Бернарда Меретина (Меретіннера). Перші два роки будівництвом керував сам Меретин. Також були зведені монастирські келії та мури. На території обителі розбили сад, який проіснував до XX століття.

Kостел сакраменток, вулиця Ґосєвського (церква св.Трійці, вулиця Тершаківців)Сучасного, австро-німецького вигляду храм набув після перебудови 1884—1894 рр. у стилі необароко за проектом Адольфа Мінасевича та реконструкції інтер’єру 1902—1904 рр. за проектом Владислава Садловського. Під час останньої створено новий вівтар, прикрашений чотирма статуями ангелів скульптора Петра Війтовича.

Kостел сакраменток, вулиця Ґосєвського (церква св.Трійці, вулиця Тершаківців)Kостел сакраменток, вулиця Ґосєвського (церква св.Трійці, вулиця Тершаківців)Kостел сакраменток, вулиця Ґосєвського (церква св.Трійці, вулиця Тершаківців)Kостел сакраменток, вулиця Ґосєвського (церква св.Трійці, вулиця Тершаківців)Костел сакраменток з боку головного фасаду виглядає як величезний цоколь високої вежі, поставленої по осі будівлі. Це підкреслювалося відсутністю порталу, вхід до костелу був з монастирського корпусу, що прилягав до нього. На кутах головного фасаду розміщені маленькі вежі, що приховують бічні нефи. Бічні фасади костелу більш строгі й лапідарні, розчленовані іонічними пілястрами з гірляндами. Основний декоративний мотив цих фасадів — вікна у формі еліпсів, прикрашені ліпниною.

Kостел сакраменток, вулиця Ґосєвського (церква св.Трійці, вулиця Тершаківців)Kостел сакраменток, вулиця Ґосєвського (церква св.Трійці, вулиця Тершаківців)Kостел сакраменток, вулиця Ґосєвського (церква св.Трійці, вулиця Тершаківців)У радянські часи будівлі та територію монастиря передали зооветеринарному інституту. В келіях влаштували гуртожиток та клуб. А в костьолі облаштували спортивний зал. Кажуть, що саме в стінах цього клубу у 1988 році вперше прозвучали ідеї створення Народного Руху України.

Kостел сакраменток, вулиця Ґосєвського (церква св.Трійці, вулиця Тершаківців)Реставрація комплексу монастиря сакраменток почалася у 1990-х роках. Викладачі зооветеринарного вузу власним коштом та на зібрані пожертви відремонтували костьол Заручин Пресвятої Діви Марії та Святого Йосифа. Його було передано УГКЦ й у грудні 1995 року освячено на храм Святої Трійці.


Партнер посту:  Если вы беспокоитесь об окружающей среде, если вам не все равно какую планету вы оставите свои детям и внукам, введите в поиск в интернете: электронные книги купить киев и сохраните жизнь хотя бы нескольким деревьям.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.