Коротка історія села Колтів

2070
Колтів на фото початку ХХ століття
Колтів на фото початку ХХ століття

Мальовниче село Колтів, розташоване на березі лівої протоки р. Західний Буг, заворожує своєю багатою історією та незабутнім природним пейзажем. З першої писемної згадки у 1441 році до сучасних днів, Колтів став свідком багатьох змін та подій.

Село Колтів відоме своїм унікальним географічним положенням. Розташоване на східній околиці Золочівського району, воно оточене пагорбами, які утворюють так званий “котел”. Історичною версією назви села було Котлів, а з часом вона еволюціонувала до Колтів.

Відвідувачі, які потрапляють до Колтова, захоплюються чарівним краєвидом та багатством його культурної спадщини. Від давньоруського городища, розташованого на підвищенні лівого берега р. Західний Буг, до відомого палацу, збудованого графом Юзефом Баворовським, село переповнене історичними надбаннями.

Колтів на фото початку ХХ століття
Колтів на фото початку ХХ століття

Граф Баворовський привніс незабутній шарм у Колтів, будуючи свій замок та впорядковуючи присадибну територію. Ландшафтний архітектор Шпітц надав парку класичного англійського стилю, що робило його неперевершеним у Галичині. Збереглися елементи паркової архітектури, які гармонійно поєднуються з природним ландшафтом села.

Неабияке значення для Колтова мало перебування відомого львівського музиканта Кароля Ліпінського, суперника самого Нікколо Паганіні, в маєтку графів Баворовських. Це стало важливим культурним центром Галичини, де зберігалася цінна колекція творів мистецтва.

Колтів на фото початку ХХ століття
Колтів на фото початку ХХ століття

Однак, історія Колтова була неспокійною. Село стало свідком численних нападів татар та знищень у роки 1515-1649. Також, в період Першої світової війни, палац та садиба Баворовських постраждали від пожежі, знищуючи цю неперевершену культурну спадщину.

Проте, дух Колтова не згас. Замок і церква, побудовані графом Баворовським, відновлені у наш час, відновлюючи колорит і велич цього мальовничого місця. Церква стала центром релігійного життя села, а замок, хоч і не зберігся у своєму колишньому вигляді, все ще викликає захоплення своєю історією та архітектурою.

Колтів на фото початку ХХ століття
Колтів на фото початку ХХ століття

Село Колтів, колиска знаменитого скрипаля Кароля Ліпінського, втратило свої промислові підприємства, такі як гуральня, пивзавод та цегельний завод, які раніше були примірником розвитку і економічного процвітання. Однак, краса природи, що оточує село, залишається непорушною, нагадуючи про велич його минулого та потенціалу для майбутнього розвитку.

Село Колтів, з своєю унікальною історією, приваблює туристів своїм спокійним та мальовничим атмосферним селищем, що пропонує мандрівникам можливість зануритися в історію, насолодитися природою та відчути дух минулих часів. Сьогодні село Колтів зберігає свою унікальну архітектурну спадщину, яка привертає увагу любителів історії та культури.

Наталка РАДИКОВА

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.