Колись у Львові пальне для автівок продавали в аптеках і крамницях у бляшаних банках по 10-20 літрів

461
Панорама Львова, 1920-ті.
Панорама Львова, 1920-ті.

Колись , дуже-дуже давно, у Львові пальне для автівок продавали в аптеках і крамницях у бляшаних банках по 10-20 літрів. Це було незручно і навіть небезпечно.

Гетьманські вали (тепер – проспект Свободи). Фото поч. ХХ ст.
Гетьманські вали (тепер – проспект Свободи). Поч. ХХ ст.

Преса у 1913 році повідомляла таке: “Останнім часом пожежі пов’язані з необережним поводженням з пальним , очолюють список причин займання будівель. Цього разу такий випадок стався в галантерейному магазині пана Й.Шрейбера по вул.Гетьманській. Один з працівників фірми приніс у магазин бляшанку з бензиною і поставив поблизу п’єцу. В результаті бензина нагрілась і вибухла ,а магазин потонув у вогні. Полум’я поширювалось так швидко , що поки приїхала страж пожежна, запалився сусідній магазин з забавками. Після тригодинної акції стражакам вдалось , нарешті, злокалізувати пожежу. Однак власнику у згорівшому товарі і обладнанні нанесено збитків на 40 тис крон.”

фрагменти бензинових станцій у Львові

Будинок в якому відбулась описана пожежа вже не існує. На його місці, на проспекті Свободи, стоїть новий добротний радянський будинок, до якого вчепилась назва “Червона шапочка”.

Проспект Леніна (суч. проспект Свободи), 6/8. Кафе "Червона шапочка", 1970-ті рр.
Сучасний проспект Свободи, 6/8. Кафе “Червона шапочка”, 1970-ті рр. (взято з http://wikimapia.org/)

Не існують у Львові і пізніші стації бензинові для заправки автівок , які виникали у 1920-х роках . Їх було не так багато. На світлинах деякі з них, що на пл.Митній, біля костелу Ельжбєти, на Замарстинові біля костелу Святого Франциска (сучасна церква Св. Йосафата) і біля Стрийського базару.

Гриць СОВКІВ

Джерело

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.