Харківський модернізм звучатиме у Львівській філармонії

222
Львівська національна філармонія імені Мирослава Скорика

7 жовтня у Львівській національній філармонії звучатиме музика тандему двох харків’ян – композитора-модерніста другої половини ХХ століття Валентина Бібіка та піаніста-інтерпретатора Максима Шадька.

Кажуть, що найкраще з новим містом може познайомити людина, яка це місто справді любить. Цього вечора Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти» пропонує пізнати Харків через майстерність двох його митців: несправедливо забутого композитора минулого століття та піаніста, який досліджує музику рідного міста, Валентина Бібіка та Максима Шадька.

Піаніст розповів нам про особисте відкриття музики Валентина Бібіка: “Чесно кажучи, вже не памʼятаю як саме відбулося перше знайомство з музикою Бібіка, зате дуже добре памʼятаю, як я вперше послухав його Пʼяту сонату (Соната № 5 тв. 47 прозвучить у програмі концерту) у виконанні мого професора Тетяни Вєркіною, яка була, до речі, її першою виконавицею. Ця музика мене тоді дійсно вразила і захопила. 

Особливість фортепіанної музики Бібіка для мене у його особливому відношенні до звуку та часу. Фортепіанні твори Бібіка пронизані зосередженим вслуховуванням у виникнення й затухання кожного тону, його вібрування у просторі. З іншого боку, вона є дуже експресивною та потужною у кульмінаційних моментах.”

Композитор світового масштабу Валентин Бібік майже все життя прожив у Харкові. З Харкова черпав свою музику, в Харкові вона звучала і, врешті решт, в ньому ж і стала забороненою.

Сучасник Бібіка Валентин Сильвестров говорив «В ті роки нескладно було стати авангардистом, складно було ним потім жити», Бібік обрав для себе цей шлях – творити через терни заборон, писати в майбутнє, створюючи цінний пласт українського авангарду. Спокій йому дарувала постійна робота над новими творами. Натхнення – кохання до рідного міста – такою була формула Бібіка, яка крізь десятиліття звучить до нас у виконанні Максима Шадька.

Також нагадаємо, що 7 жовтня у Львівській філармонії відбудеться “Пульс-Маратон” – чотири події, які розділять один фестивальний вечір. З детальною програмою фестивалю можна ознайомитись за посиланням.

Ольга МАКСИМ’ЯК

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.